Kolejny etap przebudowy targowiska. Powstaną pawilony

Brwinów / Milanówek

Gruntowna metamorfoza brwinowskiego targu wkroczy wkrótce z nową fazę. Urząd gminy szuka firmy, która wybuduje tam m.in.pawilony handlowe i pozostałe elementy architektury.

Przebudowa targowiska w centrum Brwinowa rozpoczęła się niemal równo rok temu, w lutym 2019 r. Stary plac zamknięto, a kupcy przenieśli się w rejon ulicy Grodziskiej. Na swoje miejsce wrócą w połowie tego roku. Do tego czasu teren między Rynkiem a ul. Armii Krajowej będzie wyglądał już zupełnie inaczej. Największa zmiana to pojawienie się nowych pawilonów handlowych. Urząd gminy właśnie ogłosił przetarg na ich budowę.

Zakres prac obejmuje m.in. wybudowanie czterech budynków handlowych podzielonych na pawilony (budynki: jednolokalowy, pięciolokalowy, sześciolokalowy i ośmiolokalowy; mają być wykonane w technologii prefabrykowanych kontenerów modułowych), wybudowanie ogrodzenia, utwardzenie terenu kostką brukową, wykonanie kwietników, dostawę i montaż stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci. Teren zostanie ogrodzony i objęty monitoringiem. W każdym z lokali znajdzie się WC i pełny węzeł sanitarny.

Termin zakończenia prac to 30 czerwca tego roku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, po tej dacie rozpocznie się wielka powrotna przeprowadzka kupców z ul. Grodziskiej. Na oferty od wykonawców urząd gminy czeka do 2 marca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Kolejny etap przebudowy targowiska. Powstaną pawilony”

 1. mieszkanka pisze:

  Koszmar, jak dworzec PKS za PRL-u. Komu do łba przyszło zrobić coś takiego w centrum Brwinowa?

  • Brwinowianin pisze:

   no lepiej byłoby zrobić laweczki itp, tylko trzeba pamiętac że Brwinów to gmina rolnicza i chcemy wspierać rolnictwo kupując produkty bezpośrednio od rolników.

 2. Kupiec pisze:

  Jakby co to można tam zrobić dworzec PKS

 3. Brwinowianin pisze:

  TEREN ZOSTANIE OGRODZONY :)? To absurd !!! Czyli już nie będzie swobondego przejścia do centrum miasta od cmentarza ? Oj …czuję że brwinowianie tego nie zaakceptują 🙂

 4. Tomek pisze:

  Już się zaczyna… Rozumiem że targowisko we wcześniejszej formie i wyglądzie lepiej wam się podobało? Najlepiej nic nie robić w tym mieście bo tylko ciągle wszyscy marudza.

  • PomorzankaZaMężemPoszła pisze:

   Tomek nie pajacuj, tu są o wiele większe możliwości , a te kilka inwestycji to takie mydlenie oczu. Na Pomorzu np. widziałam jak wymieniają w miasteczkach oświetlenia uliczne na ledowe , a kable poprowadzone są pod ziemią, a nie jak tu – górą, co jest bardzo niebezpieczne w przypadku burz, czy wichur. Zobacz więc na tym jednym tylko przykładzie jak wygląda oświetlenie ulic Brwinowa i ile epok cywilizacyjnych jesteście za murzynami .

   • Tomek pisze:

    Pomorzanka nie pajacuj. Gdzie konkretnie na Pomorzu? Jak długo tu mieszkasz? Może mąż ci opowie jak wyglądało to zapyziale miasto 10 lat temu. Jestem przerażony tym co się stało z naszym społeczeństwem… Wszędzie tylko ciągłe narzekanie. Targ źle, rondo źle, tunel źle, park of Poland źle, Lewandowski dziad, Kubica dziad itd… Nie wiem skąd się bierze tak postawa do ciągłego narzekania. Mnie cieszą takie rzeczy, jak widzę że miasto nabiera wyglądu, jak ładnie wygląda park, chodniki, targ w centrum miasta. Ja zauważam te zmiany. Straszne życie musicie mieć maruderzy że swoimi nosami spuszczonymi na kwinte.

    • PomorzankaZaMężemPoszła pisze:

     Dodam jeszcze że już wcześniej mieliśmy oświetlenie uliczne bez okablowania górą, a teraz zmieniamy jedynie latarnie na nowe z nierdzewki w miejsce wcześniejszych betonowych świecących na pomarańczowo. To robi różnicę. Zapraszam do Ustki . A co do marudzenia ludziów na Mazowszu może mieć to uzasadnienie, może są poirytowani tym wszechobecnym niszczycielstwem i ogólnym nieładem, dziurami, brudem ?
     U nas klimat pozwala na remonty zimową porą ponieważ zima jest łagodniejsza niż tu, nie ma minusowych temperatur i nie ma takich sytuacji że w sezonie moglibyśmy sobie pozwolić na sparaliżowanie miasta. A jak było w Brwinowie w przypadku remontu tunelu ? Dwa miesiące paraliżu? U nas remont całej ulicy trwa max 1 miesiąc i dzieje się to teraz, a nie latem.

     • Tomek pisze:

      Marudzenie to cecha Polaków nie tylko na Mazowszu. Co do remontów na Pomorzu mogę powiedzieć też parę gorzkich słów, niejednokrotnie byłem świadkiem remontów głównych ulic w sezonie co paralizowalo miasta. A poza tym ciężko porównywać nadmorskie kurorty żyjące z turystyki z zapadłą dziurą jakim był Brwinów za poprzedniego burmistrza który nie pozyskiwal środków z UE i nie było praktycznie żadnych inwestycji. Gdyby nie burmistrz Kosiński nie byłoby co remontować bo tunel ciągle był zalany po byle deszczu. Ale jak tak cudownie jest w Ustce to niech mąż za pomorzanka teraz pójdzie 😉

    • PomorzankaZaMężemPoszła pisze:

     Mieszkamy i tu i tu, jeśli już to Pana interesuje. I dlatego mamy porównanie i dlatego rozumiemy tutejszych mieszkańców że mają racje. Ślepe obstawanie za Burmistrzem tylko świadczy o Panu że też postrzega brwinowskie sprawy i problemy w sposób wybiórczy i nieobiektywny.

 5. ale jaja,ale jaja,ale jaja pisze:

  Otworzyć parasol usiąść i płakać. Żbików,Brwinów pier….ą się jak cyganka z tobołkiem.

 6. Nikt pisze:

  To jakaś kpina 1.5 roku robić kawałek placyku. A jak przetarg nie wyjdzie to jeszcze dłużej. Ale za Kosińskiego to wszystkie inwestycje ciągną się jak lazania.

  • Juby998 pisze:

   Za poprzedników nie było wcale inwestycji.

  • Tomek pisze:

   Ja nie obstaje ślepo za burmistrzem tylko widzę różnice w inwestycjach i rozwoju miasta w porównaniu do poprzednich władz. A z czym się tak Pani zgadza konkretnie? W czym maja rację ci wszyscy maruderzy? Że targowisko będzie wyremontowane to źle? Jeden jęczy że będzie ogrodzone i już wyciągnął wnioski że się nie da przejść z jednej strony na drugą (a wypowiadał się wiele razy pod artykułami z wizualizacja targu i widział że będzie przejście) drugi już wie że mu będzie kapać na pusty łeb i że wiaty za małe, trzeci że za długo (mógł stanąć do przetargu i zrobić szybcieji lepiej). Ja rozumiem że niektórym bardziej podoba się klimat wiejskich targów z ich rodzinnych miejscowości ale wydaje mi się że w to co było w samym centrum miasta to była tragedia 😱🙈 A poza tym to w Brwinowie jest coraz więcej ledowych lamp i nie są łączone napowietrznie kablami.

   • Aneta Barska pisze:

    Masz rację Tomek. Widzę pozytywne zmiany w Brwinowie z punktu widzenia mieszkanki Błonia. Wcześniej był marazm, z którego myślałam Brwinów i jego mieszkańcy nigdy nie wyjdą.

    • Tomek pisze:

     Dzięki Aneta 👍 Myślę że wszyscy widzą zmiany na lepsze jednak ich poglądy polityczne nie pozwalają im na jakiekolwiek pochwały. Ja sobie zdaje sprawę że jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia i może są ważniejsze inwestycje ale są projekty na które gmina pozyskała środki i trzeba je realizować. Niestety po wieeelu latach marazmu jest bardzo dużo do nadrobienia (przy okazji to taka pisowska narracja, wszystko wina poprzedników) więc oporni powinni zrozumieć 😉

 7. nazwa pisze:

  Za małe wiaty, które będą chronić ledwo straganik sprzedawcy, a klientom będzie kapać za kołnierz. Brawo projektant.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły