Kolejne ścieżki rowerowe czekają na wykonawcę

Brwinów

Urząd gminy w Brwinowie ogłosił przetarg na budowę kolejnych ścieżek rowerowych na swoim terenie. Tym razem trasy dla jednośladów pojawią się w Otrębusach, Żółwinie, Mosznie Wsi i w samym Brwinowie.

Brwinów od dłuższego czasu konsekwentnie rozwija infrastrukturę rowerową. Aktualne przedsięwzięcie to drugi etap projektu, który otrzymał dofinansowanie z wojewódzkiego programu ograniczania emisji zanieczyszczeń powietrza. Jego celem jest zachęcanie mieszkańców do korzystania z alternatywnych sposobów komunikacji i ograniczenie używania samochodów.

Taka właśnie zachęta w postaci nowych ścieżek rowerowych pojawi się w kilku nowych miejscach na terenie gminy. W ramach ogłoszonego przetargu powstać ma trasa rowerowa w ciągu ul. Natalińskiej od ul. Piaseckiego do stacji WKD, a na pachnącym jeszcze nowością szlaku dla rowerzystów od ul. Piaseckiego do Matecznika Mazowsze pojawi się punkt odpoczynku (wiata rowerowa, stojak, ławka i kosz na śmieci).

Ciąg pieszo-rowerowy wybudowany zostanie też w samym Brwinowie. Chodzi o fragment ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z Biskupicką i Armii Krajowej do ul. Przejazd. Własną ścieżkę rowerzyści zyskają w Mosznie Wsi na odcinku od ronda do granicy z Pruszkowem.

Zadanie obejmuje także przebudowę ul. Słonecznej w Żółwinie (od Nadarzyńskiej do Południowej) oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Granicznej w Tereni w rejonie granicy z gminą Nadarzyn.

Termin wykonania prac to 30 września tego roku. Na oferty urząd gminy czeka do 23 stycznia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Kolejne ścieżki rowerowe czekają na wykonawcę”

 1. Liberalny pisze:

  uczestniczyłem w wypadku z udziałem pieszego i jego pieska.
  Jadąc po „ścieżce rowerowej” do Parzniewa, raptem pod koło wpada mi pies idący na smyczy. Smycz się okręciła wokół koła roweru i przeleciałem przez kierownice uderzając klatką piersiową na trawę…I to mnie uratowało, gdybym poleciał na beton już byłoby po mnie. Rowerzyści powinni jak najszybciej na arenie międzynarodowej zakwestionować prawnie wszystki tego typu „ścieżki rowerowe” gdzie są równeiż piesi.

 2. meg pisze:

  Jeszcze żeby ludzie korzystali z tych ścieżek. Większość rowerzystów jedzie ulicą mimo tego że obok mają ścieżkę

  • Topkek pisze:

   Bo nie ma obowiązku jazdy po ciągu pieszo rowerowym. A nikt normalny nie będzie jechał po kostce lawirując między pieszymi i szczególnie madkami z wózkami idącymi środkiem i mającymi wszystko gdzieś, mając obok

   • none pisze:

    Niestety mylisz się. Jeżeli jest wyznaczona DDR albo CPR w kierunku jazdy rowerzysty, to ma on obowiązek korzystania z niego. To wynika z PoRD (Art. 33) oraz Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych (par. 40).

    • przyjezdna Galicjanka pisze:

     mylisz się . Nie ma obowiązku ponieważ ciągle jeszcze jesteśmy wolnym narodem, no chyba że Grodzki sprowadzi na nas wojska unijne, wówczas już nie będziemy i zaczniemy stosować się do niemieckich przepisów

 3. andrzej pisze:

  Budowac jak najwięcej i gonić buraków na rowerach którzy z nich nie korzystaja tylko jadą jezdnią .

 4. dsa pisze:

  Możecie przestać używać określenia ‚ścieżka rowerowa’ w artykułach? Takie określenie nie funkcjonuje w polskim prawie i nie wiadomo o co chodzi czytając artykuł

  Co to jest trasa rowerowa? CPR, DDR?

  • Joe pisze:

   A w sklepie kupujesz chleb, czy „pieczywo mieszane wyrabiane z mąki żytniej i pszennej, na kwasie z dodatkiem drożdży i soli”? Naprawdę nie wiesz co to jest ścieżka rowerowa w potocznym rozumieniu?

  • Brwinowianin pisze:

   Te tzw. ciągi pieszo- rowerowe nie są zgodne z prawem i zagrażają bezpieczeństwu rowerzystów jak i pieszych

   • Tomek pisze:

    Brwinowianin weź zapisuj gdzieś to wszystko i jak ci się nazbiera tego dużo to leć do prokuratury. Tyle przekretow i niezgodnych z prawem spraw już wykryles że powinieneś już dawno być prokuratorem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły