Kolejne podejście do zagospodarowania Parku Miejskiego

Brwinów

Urząd gminy w Brwinowie kontynuuje starania o zagospodarowanie Parku Miejskiego. Ma się tam pojawić m.in. wybieg dla psów i edukacyjny ogród botaniczny.

To już kolejne podejście do znalezienia wykonawcy tych zadań. Poprzednie unieważniono, ale być może tym razem pójdzie lepiej. Zadanie podzielono na kilka części. Pierwsza to prace w istniejącej części Parku. W pierwszym etapie planowana jest budowa infrastruktury wodociągowej, energetycznej i oświetlenia. Rozebrane zostanie stare ogrodzenie, w jego miejscu pojawi się nowe. W drugim etapie, już w 2020 r., pojawią się tam elementy małej architektury, wybieg dla psów, nowa zieleń i uporządkowane alejki.

Dwuetapowo przebiegać mają też prace przy stworzeniu edukacyjnego ogrodu botanicznego. Najpierw zbudowane zostanie oświetlenie, monitoring, nawadnianie i instalacja wodociągowa. – W II etapie przewidzianym na 2020 rok jest budowa małej architektury (m.in. placyki rekreacyjno-edukacyjne, tablice edukacyjne) i wszystkie prace związane z zagospodarowaniem zieleni, która znajdzie się w ogrodzie botanicznym – informuje urząd gminy.

O tym, ilu wykonawców złoży swoje oferty, przekonamy się w połowie czerwca.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 46

46 odpowiedzi na “Kolejne podejście do zagospodarowania Parku Miejskiego”

 1. Rado pisze:

  Pruszkow ma ladniejsze Parki !

 2. BRWINOWIANIN pisze:

  okazuje się że pomimo iż wygrał PIS w wyborach samorządowych to i tak PO-KO rządzi w Powiecie, ponieważ te „bezpartyjne opcje polityczne” okazały się partyjne i utworzyły koalicję z PO by mieć większość w radzie Powiatu nad PiS – em.
  Ale dlaczego o tym wspominam ?
  Ano dlatego że w gminie Brwinów również rządzi PO-KO występujące lokalnie pod nazwą „dobro wspólne”…
  Ale dlaczego o tym wspominam ?
  Ano dlatego że …Brwinowainie, przyjrzyjcie się przetargom ! Zainteresujcie się wreszcie tym !
  Okazuje się że wszystkie przetargi są rozstrzygane po kilka razy a ich koszty przewyższają pierwotne ustalenia kosztowe o 100% !
  Jak w przypadku np. ronda na Biskupickiej, gdzie pierwotna suma była 2,5mln zł, a po ostatnich korektach będzie kosztować 4,5mln.zł !!!
  Ktoś źle oszcował w urzędzie miasta koszty o niemal 100% 🙂 !?
  Taki przykład, Czy Wy kupując nowy samochód najpierw oglądacie te za 60tys.zł, ale faktycznie kupujecie za 120tys.zł i nie robi to na Was żadnej różnicy ???!!!
  A dlaczego trzeba w tym momencie nawiązywać do polityki ?
  Brwinowianie ! – nie bądźcie naiwni, podobno jesteście tacy wykształceni ???
  Przecież skoro w Powiecie PO „rządzi”, w gminach PO „rządzi” …NO TO MOGĄ TERAZ BEZKARNIE ROZKRADAĆ NASZE (WASZE) PIENIĄDZE !!! – konkretny przykład podałem powyżej !
  Czy naprawde sądzicie że w Brwinowie „dobro wspólne” to jest opcja bezpartyjna :)? ha ha ha
  – to dlaczego Kosiński POpierał strajk nauczycieli i zamknął szkoły ! ?
  Przecież nie musiał , to była jego decyzja !
  To się nazywa rozdawalnictwo rodem z PO-KO-KOD, chyba już wiecie dlaczego kiedy PO-KO rządzili to Polski nigdy nie byłoby stać na programy socjalne np. ?
  PO-KO -KOD to mafia ! Mają Powiat i mają Urzędy Gmin!
  Co z tego że zbudują w parku nową huśtawkę, czy …ha ha ha, wybieg dla piesków ! Ale ile ten piaseczek dla piesków będzie kosztować – 3 minilony zł ???
  O to właśnie chodzi, że PO kradnie, a wy dajecie im jawne przyzwolenie !
  Brwinowainie ale i nie tylko, ogarnijcie się politycznie i nie wierzcie w to , że ktoś jest bezpartyjny jak wpomniałem powyżej !
  Serio, podoba Wam się ???
  To dlaczego kiedy mam gości , którzy wyemigrowali do USA 30 lat temu kiedy tu zjeżdżają na wakacje mówią tak:
  W Brwinowie nic się nie zmienia…
  TO PRAWDA !
  – Większość ulic jest dziurawych, brudnych, albo rozkładają tzw. destrukt asfaltowy , nazwijmy to – mydleniem oczu, który po dwóch latach się rozpada. Zerknijcie na swoje ulice, jakie są ?
  Serio, park miejski to wszystko czego wymagacie od Burmistrza ?
  To jest najdłużej urządujący Burmistrz w historii miasta !
  – Sądzicie że inni byliby o 100% gorsi, a może byliby o 500% lepsi, SKĄD WIECIE SKORO NIE CHCECIE DAĆ NIKOMU SZANSY ?!

  • kuraż pisze:

   PRAWDA! PO STOKROĆ PRAWDA! A CO NA TO STRUZIK? NADAL JEŹDZI PO WSIACH „NIE WIADOMO PO CO”???

  • Tomek pisze:

   Brwinowianin skończ już te swoje socjopatyczne sztuczki, twoje kłamstwa powtarzane tysiąc razy nie staną się prawdą. Takie metody stosuje twoją ulubioną telewizja którą robi ludziom wodę z mózgu no i jak widać z Tobą im się udało. Brwinów zmienił się bardzo w ciągu ostatnich 10 lat i te zmiany są zauważalne w przeciwieństwie do tego co się działo gdy rządził uwielbiany przez Ciebie Guzik. Jak widać mieszkańcom podoba się to co dzieje się w mieście i dlatego po raz trzeci wybrali mądrze A ty jesteś w dużej mniejszości (16%). Już nie mogę się doczekać wybiegu dla piesków w parku, będę tam wypuszczal swojego pupila. Nie masz pojęcia na temat budowy ronda i kto za to odpowiada i ile miasto zrobiło żeby to rondo powstało, np. odkupilo od księdza działkę, na pewno nie tak okazyjnie jak twój guru Mateusz M. Ale to właśnie metody stosowane przez ukochaną przez Ciebie władzę.

   • Brwinowianin pisze:

    @Tomek, masz jakieś inne pomysły oprócz tych, które wypisujesz za każdym razem wspominając Burmistrza Guzika, tak bardzo za nim tęsknisz ?
    Nie wierzę w brwinowskie wybory i to, że tylko 16% ma prawicowe poglądy 🙂 !
    W moim odczuciu wybory muszą być fałszowane.

    • Tomek pisze:

     Guzik to twój guru od zamiatania. Nie dziwne że masz takie siano w głowie jeśli oglądasz takie kanały na Yt chyba że to twój kanał. W 2050 roku Polska będzie w Rosji od 20 lat jeśli nadal będą rządzić twoi ulubieńcy

   • Kkk pisze:

    Po kiego temu malkontentowi odpisywać szkoda nerwów.. Brywinowianin 😂dobre 🤮

    • Luna pisze:

     TO NIE MALKONTENT, tylko lokalny dziennikarz.
     Chyba prawdę pisze !

   • trubka pisze:

    Kapie ci coś… To chyba wazelina…

  • M pisze:

   „PIS w wyborach samorządowych to i tak PO-KO rządzi w Powiecie, ponieważ te „bezpartyjne opcje polityczne” okazały się partyjne i utworzyły koalicję z PO by mieć większość w radzie Powiatu nad PiS – em.”

   Tak sobie czytam i zwrocil moja uwage ten fragment. Ale gdyby te bezpartyjne opcje utworzyly koalicje z PiSem to wtedy nie okazalyby sie partyjne? Ty hipokryto.

   • Brwinowianin pisze:

    Mr „M’_ jak ktoś jest bezpartyjny to nie powinien tworzyć stałej koalicji i zawsze głosować przeciwko jedenj opcji politycznej , a tak jest w przypadku rady Powiatu. Więc nie miejscie pretencji potem jak wam szpitale zamkną ,czy np policje gdzieś zlikwidują…
    Widać co jest priorytetem Rady Powiatu (PO) chyba doskonale ???

    • M pisze:

     Stabilnosc rzadow, mowi ci to cos? Po to sie zawiera koalicje zeby bylo wiadomo w jakim kierunku bedzie dazyl powiat przez najblizsze lata. Wszedzie sie tak robi czy na szczeblu parlamentarnym czy tez samorzadowym i nie ma w tym nic dziwnego. A ty sie tego czepiasz tylko dlatego bo twoja partia jest odsunieta od rzadzenia.
     Nie dziwie sie ze lokalne ugrupowania nie chca bratac sie z pisem ktory jest partia antysamorzadowa i dazy do przekazywania kompetencji do szczebla centralnego. Wczoraj w TVP poszla propaganda ze Polsce grozi rozbicie dzielnicowe bo opozycja chce wiecej kompetencji dla samorzadu. Jak wspolpracowac z partia ktora glosi takie rzeczy?

     • Brwinowianin pisze:

      hallo, że cooo? STABILNOŚĆ RZĄDÓW :)? ha ha ha
      PO – to destabilizacja porządku ekonomicznego, to rozkradanie i rozboje (samobójstwa). Nie pamiętasz jak było ? Serio ! Może zaczneisz wyciągac jakieś wnioski ?
      Co do rozbicia dzielnicowego chodzi o zwiększenie kompetencji regionów. Tak jest np. w Niemczech.
      W przypadku Polski niestety centralizacja jest konieczna bo trzeba trzymać Polaków krótko za mordę, inaczej będą kraść jak było za czasów PO.
      No niestety, taki mamy klimat. Trzeba dostosowywać system do naszych uwarunkowń genetycznych najwidoczniej

     • M pisze:

      Mowie o szczeblu samorzadowym propagandzisto. Jak sobie wyobrazasz rzady w powiecie gdzie raz glosuje sie tak a raz na opak.
      Destabilizacje porzadku ekonomicznego to mamy teraz gdy przejadamy owoce koniunktury zamiast je wkladac w inwestycje infrastrukturalne albo tworzyc rezerwe na chude czasy kryzysu, ktore na pewno nastapia a wtedy spadna wplywy z podatkow. Twoi ulubiency wtedy podniosa podatki by zalatac dziure budzetowa i zarzna gospodarke. Polska jest jednym z nielicznych krajow w Europie ktora nie ma nadwyzek budzetowych w szczycie koniunktury.
      Polakow trzeba trzymac krotko za morde bo inaczej beda krasc? Dzieki za chwile szczerosci! Gdy beda ograniczac wolnosc i wprowadzac autorytaryzm to tez to bedziesz tak usprawiedliwial?

     • Brwinowianin pisze:

      mało Ci jeszcze inwestycji infrastrukturalnych?
      Niegdy wcześniej w historii Polski nie było tylu inwestycji jednocześnie. Pojawia się nawet problem z obsadzaniem kadr.
      Teraz pieniądze są inwestowane, wcześniej były rozkradane.
      Ale ten trend może nie utrzymać się skoro POlacy nadal ulegają antypolskiej propagandzie TVN, której i Ty uległeś .

     • M pisze:

      Nigdy w Polsce nie bylo tylu inwestycji infrastrukturalnych jednoczesnie?
      Klamstwo. W latach 2008-2013 bylo zdecydowanie więcej. Porownaj sobie ile kilometrow drog zbudowano wtedy a ile dzisiaj.

     • Brwinowianin pisze:

      rzeczywiście, patrząc przez pryzmat jednego dnia („a ile dzisiaj”) to nie ma co porównywać, ale na przestrzeni 4 lat rządów PIS to już POprzednicy mogą jedynie schować głowę w piasek, i najlepiej już tam zostać na zawsze.

     • M pisze:

      Usprawiedliwianie sie dlugoscia rzadow to tez klamstwo, bo w przeliczeniu wybudowanych kilometrow na rok kadencji rzadu PiS takze przegrywa z kretesem propagandzisto.

     • MATKA 6-Latorośli pisze:

      mistrzami w wywoływaniu konfliktów i niepokojów społecznych jest PO, i w tak tani i żałosny sposób chcą odebrać elektorat PiS-owi .
      A różnicę w rządzeniu widać i nawet czuć.

  • Ttt pisze:

   Człowieku za poprzednich włodarzy było jedno wielkie G. Obecny burmistrz nadrabia zaległości tych nieudaczników. Wszyscy są zadowoleni oprócz ciebie. Ciekawe 🤔

   • NATASZA pisze:

    ja również nie czaję fascynacji na Kosiakiem.
    Moja ulica Sienkiewicza ma takie dziury że można życie stracić !

    • Wrrrrr pisze:

     Następny Brwinowianin? Może mieszkasz za krótko żeby to komentować. Kosiński uratował to miasteczko!! Mieszkam tu 50 lat. Guzik i poprzednicy tylko „byli” za ich panowania byliśmy chyba na 95 na sto rozwijających się gmin teraz jesteśmy w 1 dziesiątce. Ślepy narodzenie….

 3. Sandra pisze:

  Szkoda, że ludzie, którzy przyjadą samochodem będą musieli płacić za parkowanie.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   W parku nie ma strefy płatnego parkowania.

   • zubek pisze:

    A więc wszyscy do parku, żeby zaparkować.

    • BALISTA pisze:

     @Zubek, To cały burmiś, drwi z Was…. a wy tego nie dostrzegacie

   • Zenek pisze:

    Ale w rynku jest. Na wszystkim gmina chce zarabiać.

  • Brwinów pisze:

   Zapłać lekarzowi będzie jakiś pożytek…

 4. da pisze:

  A może w końcu jakieś kamery by się tam przydały, czy coś w tym rodzaju? Patrol SM? Do parku po 17 nie da się wejść bo jest albo totalnie nawalone menelstwo albo nie mniej nawaleni dresiarze

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   W Parku Miejskim w Brwinowie od jesieni 2014 r. mamy 9 kamer monitoringu miejskiego. W ciągu ostatnich 5 lat policja nie zanotowała żadnego zgłoszenia jakiegokolwiek przestępstwa w naszym parku.
   Proszę zatem nie pisać, że „do parku nie da się wejść”. To informacje stare i nieaktualne. Jeszcze wieczorem i późno w nocy (po północy) w parku mamy biegaczy i spacerowiczów.

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

   Zapraszam na mój profil FB:
   http://www.faceobook.com/Arkadiusz.Kosinski

   • wąąąąążżżżż pisze:

    Może Policja nie umie notować? A Najjaśniejszy Burmistrz umie?

   • Lsd pisze:

    Bo nikt nie będzie zgłaszał że dostał w zęby w parku, bo następnym razem dostanie 3x mocniej. Panie burmistrzu na jakim świecie pan żyje, bo raczej nie realnym
    Szedłem wczoraj przez park na spacer w okolicach zachodu słońca. Kolejno licząc od wejścia przy stacji PKP:

    Nawalone menele przy bramie wejściowej i sklepie
    Pijana młodzież obrzucająca się wyzwiskami w okolicach stawu
    Pijana trochę strasza młodzież w okolicach przejścia przy kościele
    Spiacy menele na ławkach
    Grupa dresów w okolicy wejścia przy sggw i stawie puszczająca pseudo muzykę na cały głos

    Te kamerki to pewnie tak samo skuteczne jak te przy placu zabaw na Grodziskiej przy pkp. Wiecznie nawaleni i po dopalaczach na placyku po 22

    • tiry-na-tory-tory-na-tiry pisze:

     Przenieść troli i żuli pod dom Kosińskiego, wtedy zacznie widzieć na oczy, a nie tylko udając że widzi.

     Współczuję mieszkańcom Brwinowa i innym wsiokom, śmigam codziennie po Waszych drogach i nie widzę zmian ku lepszemu, droga zrobiona po kilku miesiącach już nierówna i pęka oraz pojawiają się dziury.

     Taki specjalista z uprawnieniami jak Wasz burmistrz chyba powinien wiedzieć, że asfalt to nie wszystko, ale ładnie wygląda przed wyborami.

     Będę jeździł i niestety niszczył drogi dalej 😛 moją 30T osobówką hehehe

     • Tomek pisze:

      U ojca na wsi po polu traktorem se posmigaj wiesniaku. 30T Osobowka?

   • widzzzz pisze:

    a ile z tych kamer jest czynnych ?

 5. john pisze:

  a moze w koncu zrobicie sciezke rowerowa i chodnik miedzy nowa wsia a strzeniowka. droga, dziura, droga – dziura to gmina brwinow.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   To uwaga do Starostwa Powiatowego, które od kilku lat torpeduje tę inwestycję, nie dając Gminie Brwinów prawa do dysponowania terenem na cele budowlane, bez którego nie można uzyskać stosownego pozwolenia na budowę.
   Mam nadzieję, że po „zmierzchu władzy PiS w Pruszkowie” nowy niepartyjny starosta wyrazi stosowną zgodę…

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

   Zapraszam na mój profil FB:
   http://www.faceobook.com/Arkadiusz.Kosinski

 6. arkady pisze:

  Co inwestycja, to przetarg unieważniony! Może burmistrz i jego nader liczny „dwór” nie nadają się do funkcji, które sobie przypisali po nieszczęśliwych wyborach roku 2018?

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Czy to źle, ze nie chcemy przepłacić za te roboty?
   W zeszłym roku najtańsza oferta za wykonanie drogi w Parku opiewała na prawie 1,2 mln zł. Przetarg unieważniliśmy. Ponowny przetarg w tym roku wygrała ta sama firma, która oferowała rok temu 1,2 mln zł – tym razem przedstawiając ofertę za niespełna 0,5 mln zł. Roboty są obecnie na ukończeniu.
   Rozumiem, ze należało jednak zapłacić rok temu o 700 tys. więcej?

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

   Zapraszam na mój profil FB:
   http://www.faceobook.com/Arkadiusz.Kosinski

  • Ttt pisze:

   Zobacz inwestycje Guzika…

  • Kkk pisze:

   Guzik miał możliwość kupna pałacu za 2.500.000 ale miał to gdzieś. Zabytek uratował Kosiński za ponad 8000000. Podziękowania dla Guzika….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły