Koleje Mazowieckie i WKD przedłużają świąteczny rozkład jazdy

Region

W związku z zagrożeniem epidemicznym dwaj najwięksi przewoźnicy kolejowi w naszym regionie przedłużają obowiązywanie świątecznego rozkładu jazdy. Okrojony grafik pozostanie w mocy przynajmniej do 10 kwietnia.

Na decyzję wpłynęły kroki podejmowane przez władze centralne, w tym zamknięcie szkół do Wielkanocy i ograniczenia w poruszaniu się poza domem. – Od 26 marca do 10 kwietnia z możliwością przedłużenia o kolejne dni, w zależności od dalszych decyzji właściwych organów administracji państwowej w zakresie sytuacji epidemiologicznej w kraju, na linii WKD zostanie wprowadzona organizacja ruchu pociągów według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty, niedziele i święta (niezależnie od rodzaju dnia przypadającego w okresie 26.03-10.04). Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy. Wszystkie podejmowane obecnie decyzje mają na celu ochronę Państwa zdrowia oraz życia. Mamy nadzieję, że spotkają się one z Państwa zrozumieniem – informuje WKD.

Podobne rozwiązanie wprowadzają Koleje Mazowieckie. – Rozkład jazdy od 26 marca do 10 kwietnia będzie funkcjonować w dalszym ciągu w zmienionym kształcie. A to oznacza, że rozkład jazdy będzie zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. Pozostanie jednak większość pociągów przyspieszonych, tak by umożliwić podróż do pracy i powrót do domu – wyjaśnia Donata Nowakowska, rzecznik prasowy KM.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Koleje Mazowieckie i WKD przedłużają świąteczny rozkład jazdy”

 1. Pasazerka pisze:

  Dziś, godz. 15:20 pociąg Warszawy WKD do Grodziska ludzi pełno, jedna kobieta dosiada się do drugiej, ktoś. Liczy tych ludzi? A gdzie odstep???

 2. Zulus. pisze:

  Prokurator kłania się za taką „ochronę zdrowia i życia”pasażerów.

 3. Pasażerka pisze:

  Dokładnie. Policja powinna sprawdzić ilość pasażerów w WKD. Ludzi pełno. Rozmawiają przez telefony. Siedzą parami, dziś jechałam rano i wsiadło trzech Ukraincow, miejsca obok siebie sobie wybrali i cała drogę dyskutowali, przy czym jeden kaszlal. No ludzie czy wy widzicie co się dzieje w WKD, ludzi pełno, nikt sobie nie robi z tego nic a pociągi okrojone. WSTYD!!!!! PÓŹNIEJ SIĘ BĘDZIECIE DZIWIĆ, ŻE WSZYTSKO CHORZY!!!

  • Anonim pisze:

   Jak pracują razem to bez różnicy. Pracuje na stałe z dwiema osobami ,jadę tym samym samochodem, te same narzędzia. Mamy siadać osobno i blokować miejsca?

 4. Mizieg pisze:

  Dokładnie. Policja powinna sprawdzić ilość pasażerów w WKD. Ludzi pełno. Rozmawiają przez telefony. Siedzą parami, dziś jechałam rano i wsiadło trzech Ukraincow, miejsca obok siebie sobie wybrali i cała drogę dyskutowali, przy czym jeden kaszlal. No ludzie czy wy widzicie co się dzieje w WKD, ludzi pełno, nikt sobie nie robi z tego nic a pociągi okrojone. WSTYD!!!!! PÓŹNIEJ SIĘ BĘDZIECIE DZIWIĆ, ŻE WSZYTSKO CHORZY!!!

 5. Aniaaaa pisze:

  Zarząd koleji oszczędza. Albo razem z bandziorem z Renomy okradają ludzi. Prokurator piwinien sie tym zając….

 6. gosc pisze:

  SKM w godz rannych tez zapchana to ja juz tego nie rozumiem jak utrzymac odlegkosc

 7. Pasażer pisze:

  Brawo. Policja powinna sprawdzić ilość pasażerów w godzinach szczytu i wlepić mandaty zarządowi WKD za narażenie ludzi .

  • Mizieg pisze:

   Dokładnie. Ludzie kaszlą w kolejce, pełno ich jedzie. Czy ktoś się tym przejmuje? Ale okroić WKD potrafią i rozkład świąteczny wprowadzić też!

 8. nie jestem robotem pisze:

  DEZYNFEKCJAAAAAAAAA !!!!

 9. zaq pisze:

  świetny pomysł … brawo !

 10. dsada pisze:

  A jak to się ma do obowiązku pozostawienia połowy miejsc pustych? Przecież już pociągi jeżdzą całkowicie przepełnione

 11. Pytanie pisze:

  „Wszystkie podejmowane obecnie decyzje mają na celu ochronę Państwa zdrowia oraz życia. Mamy nadzieję, że spotkają się one z Państwa zrozumieniem”. No właśnie nie rozumiem. Czy może ktoś wytłumaczyć, a najlepiej zapytać rzecznika prasowego, jak ograniczenie ilości pociągów ma wpłynąć na lepszą ochronę zdrowia. Według mnie ten komunikat jest bez sensu.

  • Dr. Huckenbush pisze:

   To jest właśnie logika mędrców z PKP. Ci ludzie żyją w oderwaniu od rzeczywistości. Nie radzą sobie z normalna rzeczywistością, a co mówić teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły