Kobieta udaremniła kradzież roweru pod szkołą

Komorów

Jedna z pracownic Zespołu Szkół w Komorowie wykazała się czujnością i niezwykłą odwagą. Dzięki niej nie doszło do kradzieży dwóch rowerów należących do uczniów.

Rowery znajdowały się na terenie szkoły. Dwaj uczniowie przypięli je go stojaka rowerowego i poszli na lekcje. Jakiś czas później przy rowerach pojawił się mężczyzna, który próbował przeciąć linkę zabezpieczającą. Na szczęście wszystko zauważyła jedna z pracownic szkoły. Bez wahania ruszyła w stronę mężczyzny, ten na widok kobiety rzucił się do ucieczki.

Przestraszony złodziej zostawił na miejscu nożyce do cięcia metalu. Zdeterminowana kobieta postanowiła dogonić go. Wybiegła za nim na ulicę i krzyczała, że to złodziej. W ujęciu mężczyzny pomogły jej dwie inne przypadkowe kobiety.

Tym razem nie zapanowała tzw. znieczulica, a złodziej odpowie za swoje czyny. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy zatrzymali 29-latka. Po nocy w areszcie usłyszał zarzut usiłowania kradzieży dwóch rowerów. Przyznał się do winy. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.