Kina i restauracje tylko dla zaszczepionych?

Region

Polski Rząd rozważa wprowadzenie wariantu francuskiego, zgodnie z którym dostęp do niektórych miejsc byłby możliwy tylko dla osób zaszczepionych. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że decyzja dotycząca wprowadzania obostrzeń w ramach czwartej fali pandemii, jeśli do niej dojdzie, jest tematem rozmów Rady Medycznej i Rządu. Podobnie jest z ewentualnymi obostrzeniami dla osób niezaszczepionych. Już dziś osoby w pełni zaszczepione nie liczą się w limitach osób w niektórych miejscach. – Ten model na pewno zachowamy. Jeżeli te limity by się zmniejszały w niektórych miejscach, to te osoby, które są zaszczepione, tymi limitami co do zasady nie będą objęte – zaznaczył Müller.

Rzecznik pytany o ewentualne wprowadzenie w Polsce modelu francuskiego, czyli m.in. umożliwienie korzystania z kin czy stadionów tylko przez osoby zaszczepione, poinformował, że to wariant, którego nie można wykluczyć. – Oczywiście zastanawialiśmy się, w jaki sposób zwiększyć liczbę osób zaszczepionych, bo to w tej chwili najważniejsza rzecz. Musimy wziąć pod uwagę cały aspekt społeczny, medyczny, prawny – mówił rzecznik. – To jest decyzja, która byłaby daleko idąca, ale na ten moment takiego wariantu w pełni wykluczyć nie mogę, ponieważ nauczyliśmy się przez te ostatnie półtora roku, że koronawirus w różny sposób się rozwija – powiedział.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Kina i restauracje tylko dla zaszczepionych?”

 1. ***** *** pisze:

  nie popieram dyskryminacji i oświadczam że : nasza rodzina i przyjaciele będziemy omijać szerokim łukiem wszelkiej maści instytucje propagujące tego typu zachowania . dla zaszczepionych podwyższę cenę usług o 150% . apartheid był dobry w komunie i faszyzmie a jak czytam powyższy tekst to uważam że obecny rząd osiągnął dno dna . hitler i stalin chyba podskakują w grobie z radości 🙁

  • Grabarz pisze:

   Twoje oświadczenie doprawdy wszystkich zszokowało. Teraz ludzie nie mogą spać po nocach, kury przestały się nieść, a krowy dawać mleko. Prezydent będzie musiał zwołać posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Napisz proszę, w której komunie był apartheid i gdzie znajduje się grób Hitlera?

 2. dziadek michał pisze:

  po ostatniej prowokacji w grodzisku maz. w/g mnie urządzonej przez tzw. rząd nic mnie nie zdziwi . nie zaskoczyło mnie też dziwne zachowanie policji i straży miejskiej . podobieństwa zdarzeń widziałem na marszu niepodległości gdzie też prowokatorami były służby mundurowe też w cywilu . rozumiem że do kontroli nowych faszystowskich segregacyjnych przepisów powołane będą służby SS czyli : Służby Szczepionkowe? . historia kołem się toczy i wraca to co było od czasu rewolucji w rosji potem w niemczech . moje pokolenie straszono czarną wołgą was straszą covidem – do dziś go nie wyizolowali.. wybór zostawiam wam czy kręci was powrót do noszenia opasek na ramieniu ze wzorkiem itp. nie zastanawia was brak prac nad lekiem , nagonka na lekarzy mówiących prawdę oraz parcie na zaszczepienie ? leki są tanie i ogólnie dostępne ale nie w polsce…..

 3. paca pisze:

  Polskim żółtym kamizelkom chyba ten przepis nie wadzi. Do kin i restauracji raczej nie chodzą. Browar i kaszana ogólnie dostępne.

 4. Rollo pisze:

  Rząd bezpośrednio segregacji nie wprowadzi, bo za bardzo by suwerena wkurzyli… ale tak pokombinują żeby to przedsiębiorcy segregacje wprowadzili… (nie)Rząd umywa rączki, a całe szambo znowu będzie wylane na tych złych przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły