Kiedy przychodnia w Piastowie?

Piastów

Budowa nowej przychodni u zbiegu ulic Skorupki i Piłsudskiego w Piastowie łapie kolejny poślizg. – Za opóźnienie, zgodnie z umową, będziemy nakładać kary – zaznacza burmistrz Grzegorz Szuplewski.

Pierwotnie inwestycja miała być gotowa przed wakacjami. Termin następnie przesunięto na koniec września. Ale i tej daty nie uda się dotrzymać. – Umowa z wykonawcą została przedłużona. Teoretycznie prace powinny zakończyć się 30 września, w praktyce będzie niewielki poślizg. Ale jesteśmy dobrej myśli. To znaczy, że nie będzie to opóźnienie rzędu pół roku czy roku. Takiej sytuacji sobie nie wyobrażamy. Tempo prac spadło od wakacji i wykonawcę naciskamy cały czas. Stan zaawansowania jest niezły. Co prawda zakładaliśmy, że cała inwestycja będzie zakończona przez wakacjami, ale sytuacja jest dynamiczna. Za opóźnienie, zgodnie z umową, będziemy nakładać kary – mówi nam burmistrz Piastowa.

Po zakończeniu prac budowlanych i wykończeniowych konieczne będzie jeszcze wyposażenie placówki. – Dostaliśmy duże dofinansowanie na wyposażenie zarówno tej nowej placówki jak i siedziby przy ul. Reja. Ogłosiliśmy przetarg, zaraz będziemy zawierać umowy z wybranymi wykonawcami. W ciągu kilku miesięcy otrzymamy nowy sprzęt – dodaje Grzegorz Szuplewski.

W postępowaniu przetargowym na dostawę sprzętu termin realizacji zamówienia to 30 listopada. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pierwsi pacjenci w nowym budynku Piastuna prawdopodobnie pojawią się pod koniec roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Kiedy przychodnia w Piastowie?”

 1. Sęk w tym pisze:

  ciekawe kto będzie wystawiał te kary, przecież kary będą umniejszać zyski prywatne ………..

  • Verazzo pisze:

   Kary będą śmieszne i symboliczne. Nie po to ziomuś przetarg wygrał na kolosalnie drogą przychodnię, żeby teraz jakieś lepsze kary płacić. Koniaczek?

 2. tubylec pisze:

  Nie ma szans na to żeby przychodnia przyjęła pierwszych pacjentów w tym roku. Same prace budowlane to może skończą się z końcem listopada. A dla pana burmistrza mam radę . W przyszłych inwestycjach pogonić nierzetelnego wykonawcę z placu . Nie płacić ostatnich transzy i znaleźć kogoś komu się chce robić !

 3. Grabarz pisze:

  Co komu po nowej przychodni, skoro nie będzie komu leczyć?

 4. Wyborca pisze:

  Dziad paskudny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły