Kiedy program in vitro dla Mazowsza?

Region

We wrześniu pierwsze pary z województwa mazowieckiego miały skorzystać z możliwości dofinansowania zabiegów zapłodnienia metodą in vitro. Czy program rozpocznie się w terminie?

Na jakim etapie są przygotowania do rozpoczęcia programu? – 23 lipca Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia i przeprowadzenia konkursu ofert na realizatora „Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego”. Oferty można było składać do 12 sierpnia 2019 r. Obecnie oferty są oceniane pod względem formalnym i merytorycznym. Złożono 10 ofert – mówi nam Marta Milewska, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

Wyniki konkursu mamy poznać w drugiej połowie przyszłego miesiąca. – Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest najpóźniej na dzień 17 września. Rozstrzygnięcie nastąpi na podstawie stosownej Uchwały Zarządu Województwa Mazowieckiego. Do 25 września planowane jest podpisanie umów z wybranymi podmiotami. Po podpisaniu umów osoby zainteresowanie udziałem w programie będą mogły bezpośrednio zgłaszać się do wybranych realizatorów. Lista realizatorów będzie dostępna na stronie www.mazovia.pl w zakładce „Zdrowie i polityka społeczna” oraz w zakładce „Samorząd/uchwały zarządu” – zaznacza Milewska.

Pula przeznaczona na Mazowszu na dofinansowanie zabiegów in vitro to 6,6 mln zł. Pozwoli przeprowadzić ponad tysiąc procedur zapłodnienia pozaustrojowego, a program szacunkowo obejmie ponad 360 par przy założeniu, że jedna para skorzysta z trzech procedur. Dodatkowo w programie ujęto 20 procedur mrożenia komórek jajowych przed leczeniem negatywnie wpływającym na płodność.

Przewidywana wysokość dofinansowania, na które może liczyć para to od 6 do 18 tys. zł na trzy próby przeprowadzenia zapłodnienia. Wymagania to wiek powyżej 20 roku życia., zamieszkanie na terenie województwa mazowieckiego, stwierdzona i potwierdzona dokumentacją medyczną bezwzględna przyczyna niepłodności wraz ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego. Nie ma górnej granicy wieku, ale w każdym przypadku o ostatecznej kwalifikacji będzie decydował lekarz.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Kiedy program in vitro dla Mazowsza?”

 1. RtR pisze:

  Mam nadzieję że nigdy!

  • Anonim pisze:

   Bo co ?? Nie wypowiadaj się w sprawach, które ciebie i twojej rodziny nie dotyczą.

   • Paweł Waldek pisze:

    A skąd wiadomo, że nie dotyczą? Bo co ?? Bo ci się tak zdaje?

 2. byk pisze:

  To struzik ze swoim zespołem chcą się rozmnażać ze szklanki?

 3. Paweł Waldek pisze:

  Sataniści poczuli wiatr w żagle. Przypominam, że przeprowadzenie procedury in vitro jest obłożone ekskomuniką w KK. Lewacy mają świętość życia w жопу.

  • Wilku Starszy pisze:

   Nieprawda. https://kosciol.wiara.pl/doc/1108552.In-vitro-a-ekskomunika
   A ty uważaj, kłamstwo też jest grzechem.

   • Paweł Waldek pisze:

    Słaby research zrobiłeś pan, panie starszy. To pierwszy tekst, który się pokazuje po wpisaniu w googla słów in vitro i ekskomunika. A zdania w tej kwestii są mocno podzielone. Nie ładnie tak łatwo zarzucać innym kłamstwo.

    • Wilku Starszy pisze:

     Zdania moga sobie byc podzielone panie waldek. Nie ma jasnej jednoznacznej wykladni Kosciola ze in vitro -> ekskomunika co ty sugerujesz, a juz na pewno nie dla rodzicow, ergo klamiesz w tej sprawie. Grzech tak, ekskomunika nie.

     • Paweł Waldek pisze:

      Jak nie ma jasnej wykładni, to czego się pan ciskasz. Jakie sugestie? Gdzie pisałem, że dla rodziców? Się pan, tak nie podnieca, panie starszy. Zdecyduj się pan, czy piszesz do mnie per pan czy per ty. A byli PZPR- owcy też są obłożeni ekskomuniką, czy nie?

     • Wilku Starszy pisze:

      Ja sie ciskam? To ty kategorycznie napisales, ze jest ekskomunika za in vitro, nie ja. Ja tylko prostuje. Jak nie ma jasnej wykladni to nie pisz tak jak by byla.
      Zwracam sie na ty, wczesniej nabijalem sie z twojego oficjalnego tonu panie waldek.
      A co maja PZPRowcy do tego? Poki co to widze ze ty sie podnieciles, typowe przypisywanie wlasnych cech swojemu oponentowi.

     • Paweł Waldek pisze:

      Kategorycznie, to znaczy jak?

     • Wilku Starszy pisze:

      ” Przypominam, że przeprowadzenie procedury in vitro jest obłożone ekskomuniką w KK „

     • Paweł Waldek pisze:

      Bardzo łagodnie to napisałem. Aż się sam sobie dziwie, że tak łagodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły