Jest wykonawca budowy ronda na ul. Biskupickiej

Brwinów

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Biskupickiej z Piłsudskiego i Armii Krajowej w Brwinowie. Remont czeka też samą ulicę Biskupicką.

W tym przypadku nie do trzech, a do pięciu razy sztuka. Tyle prób podejmowało MZDW aby znaleźć wykonawcę tego zadania. W końcu udało się. Radością z takiego finału podzielił się w mediach społecznościowych burmistrz Arkadiusz Kosiński. – To zwieńczenie kilkuletniej współpracy Gminy Brwinów z Województwem Mazowieckim dot. przygotowania tej inwestycji, w ramach której Nasza Gmina wsparła Województwo pomocą rzeczową o łącznej wartości 230 779 zł, finansując i koordynując opracowanie dokumentacji projektowej, odkupując 596 m2 części terenu plebanii i przekazując później tę działkę nieodpłatnie dla Województwa z przeznaczeniem pod budowę ronda, przekazując nieodpłatnie Województwu swoją działkę o pow. 804 m2 z przeznaczeniem pod budowę ronda, płacąc odszkodowanie za wywłaszczenie pod rondo narożnika działki marketu Dino – poinformował włodarz.

Inwestycja obejmuje budowę ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 czyli ul. Biskupickiej z ul. Piłsudskiego i ul. Armii Krajowej. Przebudowany zostanie też ponad 450 m. odcinek ul. Biskupickiej między ulicami Dworską i Szkolną. Pojawią się nowe chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, przejścia dla pieszych z azylami, przejazdy rowerowe na każdym wlocie ronda, zatoki autobusowe, nowe oświetlenie i monitoring.

W czasie prac pojawią się utrudnienia. – Już teraz przepraszam wszystkich za kolosalne utrudnienia drogowe, które bez wątpienia dotkną mieszkańców północnej części Brwinowa. W tygodniu zostanie zapewne podpisana umowa z wybranym wykonawcą, który później musi opracować i zatwierdzić projekty organizacji ruchu na czas budowy wraz z wyznaczeniem objazdów. Spodziewam się, że prace budowlane rozpoczną się w połowie sierpnia, co oznacza spore problemy przez jakieś trzy miesiące – dodaje burmistrz Kosiński.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 27

27 odpowiedzi na “Jest wykonawca budowy ronda na ul. Biskupickiej”

 1. z Owczarnii pisze:

  Rondo dobra rzecz lepsza od świateł
  ale czy wcześniej nie można było zrobić dla osobówek tunelu na ul. Sportowej tylko dla pieszych ???
  Tak jak Grodzisk Maz zrobił to na ul. Bałtyckiej

 2. Brwinowianin pisze:

  NO TO JESZCZE POZOSTAŁO 2 TYGODNIE DO ROZPOCZĘCIA ROBÓT, AKURAT JAK KOŃCZĄ SIĘ WAKACJE I RUCH ZACZYNA BYĆ WIĘKSZY 🙂 ! Logika włodarza iście komunistyczna

  • Marek pisze:

   ty to chyba nigdy z niczego nie będziesz zadowolony. Współczuję tak nieszczęśliwego życia

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Brwinowianin, bardzo przepraszam Pana/Panią za wszelkie inwestycje i remonty w Gminie Brwinów.
   Rozumiem, ze tęskni Pan za czasami mojego poprzednika – obecnie lidera brwinowskich radnych PiS – który przez 4 lata nie potrafił zaprojektować przebudowy ul. Pszczelińskiej (co mi zajęło niespełna 1 rok) a w ciągu całych swoich 8-letnuch rządów przebudował mniej dróg, aniżeli teraz wykonujemy w każdym roku.

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński
   Burmistrz Gminy Brwinów

   ______________________________
   zapraszam na moją stronę na Facebooku
   http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

   • drogowiec pisze:

    źle Pan to rozumuje Panie Burmistrzu
    a uciekanie się do poprzedników co to on ( oni, one )
    uczynili za swej kadencji czy tez przynależności do partii nie ma nic wspólnego z tematem
    każda drogowa inwestycja (a przynajmniej jej większość jak chociażby remont mostu na granicy Milanówka z Grodziskiem Maz.) jest przeprowadzana właśnie w wakacje kiedy ruch samochodowy jest najmniejszy,
    ale jak widać nie każdy to rozumie

 3. Paweł pisze:

  Rondo jest bardzo potrzebne. Zwiększy znacząco bezpieczeństwo i przepustowość tego skrzyżowania. Bardzo cieszę się z tej inwestycji.

  • Fkb pisze:

   W jaki sposób rondo zwiększy przepustowość? Biorąc pod uwagę że będzie cpr z przejazdem to tam będą rano korki po kilkaset metrów

   • Wilku Starszy pisze:

    Sumarycznie przepustowosc ze wszystkich wlotow sie zwiekszy. Ale kierunek obecnie wiodacy z Biskupickiej ucierpi na swobodzie ruchu.

    • Brwinowianin pisze:

     nic nie ucierpi, ucierpią tylko rowerzyści, którzy żeby nie tracić czasu na chodzenie dookoła ronda z rowerem pod pachami będą wybierać drogi alternatywne żeby uiniknąć niepotrzebnej straty czasu.
     Taką alternatywną drogą jest ta obok domu naszego Burmistrza , ale też poproszę w tej sytuacji o nowy asfalt tam 🙂

     • Wilku Starszy pisze:

      Ucierpi z oczywistego powodu. Straci pierwszenstwo. Mogl jechac bez przeszkod 50 km/h, a teraz bedzie musial zwolnic przed rondem albo i sie zatrzymac.

     • Brwinowianin pisze:

      z tym że o godz.16;30 większe natężenie ruchu jest od strony cmentarza bo wracają ludzie z pracy z węzła Pruszków chcąc minąć korek koło netto. Czyli rondo jest najlepsszym rozwiązaniem .
      A w ogóle to powinni wprowadzić przepis żeby na rondo wjeżdżać na zakładkę…a nie, stoją mośki i czekają zamiast śmiało wbijać się na rondo. Tu chodzi o płynność a nie zamulanie

     • Burmistrz Brwinowa pisze:

      Brwinowianin, nie rozumiem Pana/Pani uwag odnośnie rowerzystów. Widać na projekcie, iż zaplanowaliśmy przejazdy dla rowerzystów i tylko od tego, skąd i gdzie ktoś zmierza będzie zależało, czy musi przejechać na drugą stronę jezdni czy też nie. To zupełnie normalne i naturalne. Wszędzie.

      Pozdrawiam –
      – Arkadiusz Kosiński
      Burmistrz Gminy Brwinów

      ______________________________
      zapraszam na moją stronę na Facebooku
      http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

 4. Brwinowianin1 pisze:

  Nie ma ronda źle, będzie rondo też źle, czego wy chcecie ludzie ? Pamiętam jak z drugiej strony tunelu jeździło się zanim powstało rondo, wyobrażacie sobie co by było gdyby nie było tego ronda ? pewnie korki codziennie od Galerii i od Otrębus, jako że Wilsona miała pierwszeństwo, będzie dobrze, kwestia kilku tygodni po wybudowaniu ronda i się wszystko unormuje,

 5. Brwiniwianin1 pisze:

  Nie ma ronda źle, będzie rondo też źle, czego wy chcecie ludzie ? Pamiętam jak z drugiej strony tunelu jeździło się zanim powstało rondo, wyobrażacie sobie co by było gdyby nie było tego ronda ? pewnie korki codziennie od Galerii i od Otrębus, jako że Wilsona miała pierwszeństwo, będzie dobrze, kwestia kilku tygodni po wybudowaniu ronda i się wszystko unormuje,

 6. bubu24 pisze:

  Patrząc na załączony plan widać, że od parafii można było odkupić znacznie mniejszy fragment działki. Czyżby ukryta dotacja gminna dla parafii ?

  • Marek pisze:

   a ty chyba kolega Antoniego wszędzie widzisz spisek

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Bubu24, droga to nie tylko jezdnia, chodniki i ścieżki rowerowe. To również zieleń. Przy rondzie – podobnie jak to jest na łuku ul. Biskupickiej – zaplanowaliśmy piękny zieleniec, który będzie stanowił dobrą wizytówkę Naszego Miasta.
   Z tego powodu ogrodzeni parafii zostało „wyprostowane” i odkupiliśmy nieco większą działkę (nadmieniam, że Parafia sprzedała nam nieruchomość za połowę wartości rynkowej).

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński
   Burmistrz Gminy Brwinów

   ______________________________
   zapraszam na moją stronę na Facebooku
   http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

 7. Brwinowianin pisze:

  Cyt. ” przejazdy rowerowe na każdym wlocie ronda…” – i to ma być bezpieczne dla rowerzystów ?!
  To oznacza że te przejazdy rowerowe będą przecinać oś jezdni wielokrotnie, pytanie czy rowerzysta będzie uprzywilejowany względem pojazdów na drodze, czy nie ?
  Normalnie paradoks. Czyli jadąc od zakrętu przy kościele w kierunku tego ronda rowerzysta będzie zmuszony wjechać na chodnik ? Jaki sens ?
  Widać na przykładzie że można było to rondo zbudować znacznie taniej i bardziej praktycznie .

  Kolejna kwestia – „400 metrów drogi” . Przebudują również 400 metrów Biskupickiej 🙂 ? ŁAŁ !
  A co z pozostałym odcinkiem, za kolejne 20 lat jak będziemy już na emeryturach ?

 8. Guns pisze:

  Niestety nie ma idealnego rozwiązania dla tego skrzyżowania. Rondo będzie potęgować korki na ulicy Biskupickiej (jadący od strony Piłsudskiego w kierunku tunelu będą blokować jadących od strony Biskupic); światła byłyby jeszcze gorszym rozwiązaniem; niestety nie ma też miejsca na rondo turbinowe.

  Mam nadzieję, że gmina pójdzie za pasem i powstanie asfaltowa ścieżka rowerowa do samego wiaduktu nad A2 (najlepiej po wschodniej stronie) zaś po stronie zachodniej zostanie wymieniony wysłużony chodnik z płyt.

 9. Młodości w Parzniewie pisze:

  Rondo potrzebne jak drzwi w lesie. Od lat o wiele bardziej potrzebna jest nakładka na ulicy Młodości w Parzniewie na odcinku od Wolności do Działkowej. Wstyd, że samochody codziennie niszczą tam zawieszenie.

  • k9 pisze:

   jedź wolniej to nic nie zniszczysz. proste.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Ulica Młodości stanowi własność prywatną. Zgodnie z aktami notarialnymi nabycia mieszkań od Agro-Mana, za jej utrzymanie odpowiadają właściciele mieszkań na Osiedlu.
   Gmina Brwinów nie może finansować przebudowy prywatnej drogi.

   Nadmieniam, ze budując I etap ul. Wolności (odc. od ul. Solidarności do ul. Młodości) wybudowaliśmy również zjazd do osiedla Twój Parzniew – Miasto Ogród II. Przy budowie II etapu ul. Wolności (odc. od ul. Młodości do ul. Przyszłości) zostanie wybudowany również zjazd do osiedla Twój Parzniew – Miasto Ogród I. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście Państwo – jako członkowie wspólnot mieszkaniowych za pośrednictwem swoich zarządów – otworzyli obydwa te zjazdy i na co dzień z nich korzystali.

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński
   Burmistrz Gminy Brwinów

   ______________________________
   zapraszam na moją stronę na Facebooku
   http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Dodam, że na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Biskupickiej z droga powiatową ul. Piłsudskiego i drogą gminną ul. Armii Krajowej często dochodziło do stłuczek i wypadków, w tym do potrąceń pieszych na pasach. Również śmiertelnych. Warto zauważyć, ze przez to przejście przechodzą także dzieci w drodze do/ze szkoły nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Pisłudskiego 11).
   Dlatego też, proszę nie pisać, że „to rondo jest potrzebne jak drzwi do lasu”, bowiem jego budowa uspokoi prędkość pojazdów oraz pozwoli pieszym na przejście na drugą stronę jezdni z wykorzystaniem azylu.

 10. O CD pisze:

  Te rondo i pozal się Boże szlaki rowerowe po 400 metrów są tam potrzebne jak Koziej dupie trąba. Jak prace zaczną się w sierpniu to nie skończa do końca zimy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły