Jest przetarg na przebudowę ul. Głównej

Podkowa Leśna

Mowa o drodze zlokalizowanej w Podkowie Leśnej. Gmina poszukuje wykonawcy przebudowy ul. Głównej na odcinku od Lotniczej do Błońskiej. Co się zmieni? Sprawdźcie w tekście.

O tym, że ul. Główna zostanie przebudowana wiadomo było już podczas zatwierdzania budżetu na 2017 r., bowiem została ona wpisana w planowane zadania inwestycyjne. To lokalna droga, która  łączy się prostopadle z następującymi ulicami: Lotniczą, Miejską, Helenowską, Błońską, Warszawską, Sarnią, Borsuczą i Wiewiórek. Choć na całej długości posiada nawierzchnię asfaltową, to lata jej świetności już dawno minęły. Nawet szerokość pasa drogowego nie jest jednostajna i waha się od ok. 5,1 m do 6,4 m. 

Wzdłuż ul. Głównej „wyrywkowo” położony jest chodnik – częściowo dwustronny, na pewnych odcinkach jednostronny, a na innych nie ma go w ogóle. W miejscach gdzie nie ma chodnika piesi muszą iść skrajem jezdni po poboczu.

Dlatego też przebudowa tej drogi jest konieczna. Według dokumentacji przetargowej planuje się rozebranie starych nawierzchni, krawężników i innych elementów betonowych, a następnie wykonanie robót ziemnych polegających na „korytowaniu” pasa drogowego pod jezdnię, zjazdy i chodniki. Później wykonawca zajmie się podbudową oraz położeniem nowej nawierzchni z betonu asfaltowego, chodników z kostki betonowej oraz wybudowaniem miejsc postojowych. Ponadto zaprojektowano tzw. wyniesione skrzyżowania, które powstaną na krzyżówkach ul. Głównej z ul. Miejską oraz ul. Błońską. Nie zapomniano również o odwodnieniu. 

Otwarcie ofert nastąpi 25 maja. Droga ma zostać przebudowana w ciągu 90 dni od dnia podpisania umowy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.