IMGW ostrzega. Idą burze!

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alarmy drugiego stopnia przed burzami w województwie mazowieckim. Do mieszkańców trafił alert RCB.

W Polsce mogą pojawiać się niebezpieczne zjawiska pogodowe. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzeżenie SMS do osób przebywających na obszarze naszego województwa.

Według IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych

Uwaga! Dziś (29.06) oraz w nocy ulewny deszcz i burze z silnym wiatrem. Przygotuj się na podtopienia. Stosuj się do poleceń służb – czytamy na Twitterze Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “IMGW ostrzega. Idą burze!”

 1. patryjotyczny wieszcz pisze:

  gówniane rury pękają
  w obejmach lewackiego paska
  mamy dość warszafki
  w której wszystko trzaska!

 2. Xiao7 pisze:

  Do których mieszkańców dotarł alert?? Te alerty sms-owe im coś nie działają. Kiedy była pierwsza nawałnica zero informacji. Kilka dni później przysyłają ostrzeżenie a burzy brak. Kilka dni później bez powiadomienia pojawia się kolejna ulewa i podtapia Pruszków i okolice. Dziś zero powiadomień a już widać ze zbiera się na kolejną ulewę.

  • tyryryry pisze:

   Ja mam dwa numery i dzisiaj na dwa dostałam sms z alertem. Byłam ostatnio na mazurach i pomimo, że burze występowały tylko regionalnie, to ostrzeżenia dostawałam prawie codziennie.

   • Xiao7 pisze:

    Tak. też dostałem tego dnia powiadomienie (w okolicach godziny 18) ale już po fakcie kiedy przeszła ta najgorsza ulewa o godzinie 16 z kawałkiem.

  • Wojtas pisze:

   Niedługo będą powiadomienia czy założyc majtki na pupę albo czapkę na głowę. Czy zimno czy ciepło. Włączcie myślenie. Obserwujcie pogodę a nie ekrany telefonów

   • Xiao7 pisze:

    Radzisz innym by włączyli myślenie ale sam do tej rady już nie stosujesz się.
    Alert RCB ma ostrzegać ludzi przed kataklizmami w których ktoś może ucierpieć na zdrowiu lub stracić życie.
    A Ty próbujesz z tego robić pośmiewisko..

    Prognozy pogody są dobre tylko na najbliższe 6 godzin, później to istna loteria. Samodzielne przewidywanie pogody na podstawie obserwacji otoczenia i przyrody pozwala przewidzieć pogodę na najbliższą godzinę. Oczywiście pod warunkiem że ktoś umie ją przewidzieć.

    Właśnie na 6 godzin przed takimi zdarzeniami pogodowymi, ludzie powinni otrzymywać te alerty RCB. A nie tak jak ma to miejsce, niektórzy nie otrzymują, inni otrzymują na godzinę przed czasem a jeszcze inni (tak jak ja ostatnio) już po zdarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły