Dziś noc spadających gwiazd

Region

W nocy z 12 na 13 sierpnia każdy będzie mógł poczuć się jak Mikołaj Kopernik. Wystarczy spojrzeć w niebo i obserwować deszcz spadających gwiazd.

W nocy ze środy na czwartek będzie można oglądać maksimum „spadających gwiazd” z roju Perseidów. Z pewnością będzie to ogromna gratka dla miłośników astronomii, ale nie brakuje osób, które chcą „dotknąć gwiazd” i z bliska zobaczyć Perseidy. Deszcze spadających gwiazd można podziwiać pomiędzy 17 lipca a 24 sierpnia. W nocy z 12 na 13 sierpnia będzie ich najwięcej. Szacuje się, że na godzinę może spaść nawet 150 gwiazd!

Co trzeba zrobić, żeby zobaczyć deszcze spadających gwiazd? Po pierwsze, należy wyjść z domu i trzymać mocno kciuki za bezchmurną pogodę. Ale o to raczej nie ma się go martwić, bo prognozy są optymistyczne, bowiem na zachmurzenie raczej nie ma co liczyć. Warto mieć ze sobą koc albo leżak, aby wygodnie spędzić czas. Do obserwacji najlepsze będą miejsca na obrzeżach miast. Tu gdzie nie ma sztucznego oświetlenia latarni.

W trakcie obserwacji wzrok należy skierować na północno-wschodni horyzont i zachować spokój. Nie można przejmować się, że początkowo nie widzimy gwiazd, po kilkunastu minutach obserwacji nasze oko dostrzeże pierwsze meteory.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Dziś noc spadających gwiazd”

  1. Zenek pisze:

    Spadająca ☆ 🏳️‍🌈 paca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły