„Dziesiątka” już gotowa na przyjęcie uczniów

Pruszków

Stało się! Kolejna ważna dla Pruszkowa inwestycja oświatowa dobiegła końca. A dokładniej dobiegł końca jeden z jej etapów. Mowa tu o rozbudowie kompleksu oświatowego na terenie pruszkowskiej dzielnicy Gąsin.

Szkoła Podstawowa nr 10 od lat borykała się z problemami lokalowymi. Niewielka placówka była przepełniona. Dzieci nie miały zbyt komfortowych warunków do nauki, jednak kadra robiła wszystko, by te niedogodności były jak najmniejsze. Rozbudowa szkoły była więc nieunikniona.

Przygotowania do rozbudowy „dziesiątki” przeciągały się w czasie. W końcu gdy pojawiła się szansa na realizację inwestycji, władze Pruszkowa z Janem Starzyńskim na czele uznały, że „dziesiątka” musi poczekać. Powód? To konieczność budowy nowej placówki na terenie dzielnicy Żbików. To „przesunięcie” nie było duże, ale dla uczniów i nauczycieli oznaczało kolejny rok w mało komfortowych warunkach.

Budowa nowego skrzydła dydaktycznego „dziesiątki” ruszyła pod koniec 2017 r. Kilka miesięcy później, w maju 2018 r. wmurowano kamień węgielny. W kolejnych miesiącach prace szły pełną parą. Jednocześnie szkoła normalnie pracowała w istniejącym budynku. Dziś nowy obiekt jest już gotowy na przyjęcie uczniów. W minioną środę, 
7 sierpnia odbył się odbiór obiektu. – Wszystko poszło zgodnie z naszymi przewidywaniami. Obiekt został odebrany – mówi nam Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Nowe skrzydło szkoły prezentuje się okazale. Obiekt jest w stanie pomieścić 725 uczniów. Znajduje się w nim ponad 30 pracowni. Dodatkowo na uczniów czeka nowa hala sportowa z widownią, trzy mniejsze sale sportowe i siłownia. W skrzydle są również dwie stołówki z zapleczem kuchennym oraz biblioteka z czytelnią. Co więcej znajdzie się tu również miejsce na filię Książnicy Pruszkowskiej, z czego na pewno ucieszą się mieszkańcy całego Gąsina. Szkoła czeka zatem na pierwszy dzwonek, by po raz pierwszy w swoich progach przywitać uczniów.

Teraz wykonawca, czyli firma Strabag przygotowuje się do drugiego etapu prac. Ten obejmuje rozbiórkę starego skrzydła szkoły i budowę w jego miejscu przedszkola, które pomieści 100 maluchów w czterech oddziałach. Nowy obiekt ma być gotowy w ciągu roku. A to oznacza, że przedszkole zacznie działać od września 2020 r.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “„Dziesiątka” już gotowa na przyjęcie uczniów”

 1. She pisze:

  Czytam z sentymentem tą wiadomość 😊 jestem absolwentką tej szkoły. Wspaniali nauczyciele i rodzinna atmosfera, tak pamiętam szkołę z końca lat 90😊 super, że została rozbudowana.

 2. badura pisze:

  Wreszcie prawdziwa ”szkoła z klasą” będzie miała normalne warunki lokalowe. Wielki szacunek dla p. Dyrektor- wspaniała kobieta prawdziwy nauczyciel z powołania i bardzo dobry organizator. Potrafiła zorganizować zespół pracowników pracujących z pasją do zawodu i miłością do dzieci. I jeszcze pan Wojciechowski mega wspaniały nauczyciel i wychowawca dzieci.

  • KK pisze:

   Niestety nie mogę tego powiedzieć o dyrektorze SP2. Na pewno nie jest przykładem dla uczniów. Na pewno nie po tym jak próbował zrobić dyrektorem swoją szwagierkę. Na szczęście była osoba, która do tego nie dopuściła.
   Teraz chce ze szwagierki zrobić swojego zastępcę.

 3. KK pisze:

  A jak władze Pruszkowa wyobrażają sobie funkcjonowanie klas 1-2 w SP 2 w budynku po dawnym gimnazjum? Nauczycielom nie chciało się chodzić miedzy budynkami, to będą chodziły dzieci. Będę chodziły z i na świetlicę, na obiady. Tyle czasu zajmie maluchom ubranie i przejście? Dlaczego ma to odbywać się kosztem lekcji i przerw?
  Gratuluję uczniom SP 10 nowej szkoły

 4. Leoś pisze:

  Fantastycznie !!!
  Czy redakcja może dowiedzieć się kiedy moje dziecko zje obiad w jednej w tych dwóch stołówek ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły