Dozór za kradzież i włamanie

Piastów

Kilka dni temu policjanci z pruszkowskiej komendy otrzymali informacje o nietypowym znalezisku. Mieszkaniec osiedla przy ul. Wybickiego w Piastowie znalazł przedmioty, które mogły pochodzić z kradzieży.

Mieszkaniec Piastowa skontaktował się z dyżurnym pruszkowskiej komendy i przekazał informacje, że znalazł przedmioty, które mogły zostać skradzione. Przedmioty były schowane we wnęce pod schodami garażu podziemnego. Przybyli na miejsce mundurowi w torbie znaleźli zestawy kluczy, halogeny, noże, elektronarzędzia i… rowerek dziecięcy.

W trakcie prowadzonych czynności do klatki schodowej wszedł 44-letni mężczyzna, który na widok policjantów stał się bardzo nerwowy. – Podczas legitymowania 44-latek przyznał się do kradzieży rzeczy z szaf w garażu podziemnym i do włamania do boksu. Rzeczy, które ujawnili policjanci przygotował do wyniesienia. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Piastowie – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Podczas gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu podobne przestępstwa. 44-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży w warunkach recydywy.

Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Kradzież z włamaniem to przestępstwo za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.`

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.