Budżet obywatelski wystartował

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna jest kolejnym miastem z regionu, które zamierza przygotować budżet partycypacyjny na 2017 rok. Mieszkańcy mogą już zgłaszać projekty.

Każdy ma swoje przemyślenia, obserwacje i chętnie zmieniłby coś w przestrzeni miejskiej. Tylko jak? Co zrobić, żeby pojawił się monitoring w mieście, większy parking, lepsze oznakowanie czy siłownia plenerowa? Szansą na zrealizowanie pomysłów jest budżet obywatelski. To proces, w którym mieszkańcy mogą decydować o wydatkowaniu określonej części budżetu. Dzięki temu mogą poznać funkcjonowanie struktur samorządowych oraz aktywnie uczestniczyć w życiu swojego miasta.

Budżet partycypacyjny zawita do Podkowy Leśnej, gdzie zostanie przygotowany po raz pierwszy. 10 czerwca rozpoczęła się procedura przyjmowania projektów przygotowanych przez mieszkańców. Propozycje mogą zgłaszać wszyscy podkowianie, którzy ukończyli 13. rok życia. W ramach budżetu obywatelskiego w Podkowie do rozdysponowania jest 100 tys. zł. 

Projekty będą przyjmowane do 15 lipca. Następnie urzędnicy dokonają weryfikacji wniosków, która zakończy się 15 września. Kolejnym krokiem będzie głosowanie nad wybranymi propozycjami. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 15 października.

Podczas Festiwalu Otwarte Ogrody mieszkańcy Podkowy będą mieli możliwość uzyskać informacje na temat budżetu obywatelskiego. W Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej miasto przygotuje ogród partycypacyjny. W sobotę, 11 czerwca, stoisko będzie dostępne w godzinach 11.00-13.00. Następnego dnia urzędnicy będą czekać na mieszkańców od 12.00 do 14.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.