Budowa dróg w Podkowie Leśnej

Podkowa Leśna

Wielu mieszkańców Podkowy i okolic ucieszy fakt, że większość zaplanowanych remontów zakończyła się. To jednak nie koniec utrudnień na drogach w Podkowie Leśnej.

Zakończono przebudowę ulicy Dębowej. Jezdnia wykonana jest z nawierzchni bitumicznej i ma 4,5 m szerokości. W ramach przebudowy wykonano również nowe zjazdy i dojścia do bram do przylegających do drogi posesji. Na jezdni zamontowano progi zwalniające.

Zakończono również prace drogowe związane z przebudową ulicy Sosnowej na odcinku od ulicy Bukowej do Modrzewiowej. W ramach inwestycji zbudowano nową jezdnię o szerokości 4,5 m o nawierzchni bitumicznej. Wykonano także podjazdy do posesji przyległych do drogi z kostki betonowej. W ramach prac wykonano odwodnienie pasa drogowego przy pomocy drenażu. Instalacja ta ma zapobiec w przyszłości przesuszeniu gleby.

Na ukończeniu są prace związane z przebudową ulicy Grabowej na odcinku od Sosnowej do Bukowej. To teren najniżej położony i najbardziej narażony na zalanie. Wykonano nową jezdnię o szerokości 4,5 m o nawierzchni bitumicznej, a także dojazd do posesji przyległych do drogi. Wody opadowe z jezdni odprowadzane będą przy pomocy zamontowanego drenażu „francuskiego”.

Na odcinku wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu wymuszająca spowolnienie ruchu.

Zakończono prace związane z przebudową ulicy Mickiewicza na odcinku od Reymonta do Sienkiewicza. Wykonana będzie nowa jezdnia o szerokości 4,5 m o nawierzchni bitumicznej a także dojazd do posesji przylegających do drogi. Poprowadzona będzie instalacja odprowadzająca wodę z jezdni. Wprowadzona zostanie organizacja spowalniająca ruch na drodze.

Dobiega końca przebudowa 300 metrowego odcinka ulicy Sasanek. Na odcinku od Bluszczowej do wysokości przepustu na rowie melioracyjnym oraz skrzyżowania z ulicą Głogów i 40 metrowym odcinkiem ulicy. Na budowanej drodze niezbędny będzie montaż instalacji odwadniającej. Na ulicy Sasanek zostanie wprowadzona strefa zamieszkania z limitem prędkości do 20 km/h.

Nie wszystkie inwestycje zaplanowane na ten rok zakończyły się. Na kilka remontów z pewnością trzeba będzie jeszcze poczekać.

Drogowcy planują jeszcze w tym roku przebudować ulicę Wróblową na odcinku od Jaskółczej do Sokolej. W ramach prac planowane są do wykonania dojazdy do posesji oraz drenaż. Wprowadzona będzie również nowa organizacja spowalniająca ruch.

Planowana jest jeszcze przebudowa części ulicy Akacjowej i wjazd na teren MOK. Podczas remontu duży nacisk będzie kładziony na montaż instalacji odwadniającej.

Niebawem ruszą prace budowlane na ulicy Błońskiej. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.