Brwinów w pierwszej dziesiątce rankingu

Brwinów

Gmina Brwinów znalazła się na 9. Miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin. Nagrodę w trakcie uroczystej gali odebrał burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Związek Powiatów Polskich każdego roku przygotowuje specjalny ranking samorządów. Jednostki są oceniane przez ekspertów ZPP według kryteriów podzielonych na dziesięć grup tematycznych: : działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowanie jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Gmina Brwinów znalazła się na 9. miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin wśród 944 gmin w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich.

Warto tu zaznaczyć, że w ciągu roku Brwinów swoją lokatę poprawił o trzy oczka, dzięki czemu awansował do pierwszej 10. To obecnie jedyna gmina z naszego regionu, która znalazła się w gronie wyróżnionych. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Brwinów w pierwszej dziesiątce rankingu”

 1. GDZIE-POLICJA! pisze:

  Targowisko robią już …i robią, typowe dla Brwinowa – WSZYSTKO PO TERMINIE,
  I SŁABEJ JAKOŚCI

 2. brwinowianin pisze:

  …a najśmieszniejsze jest to, cyt. ” rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca ” , co w praktyce = zalewanie posesji na terenie gminy praktycznie już przy każdej burzy , która trwa około 20 minut ! Przypadek ? Nieee !
  Jestem w szoku że pomimo takich zaniedbań, syfu na ulicach ta gmina zostaje wyróżniona !
  Ostatnio dzwoniłem do burmistrza Brwinowa Kosińskiego tuż po burzy by przyjechał zobaczyć jak ulica zamienia się w rwącą rzekę ponieważ studzienki deszczowe , a raczej zapchane studzienki deszczowe na skutek braku bieżącej REGULARNEJ konserwacji (CZYSZCZENIA ULIC) nie odbierają wody podczas trwania intensywnej burzy.
  To przecież są zaniedbania gminy i bezpośrednio jej burmistrza Kosińskiego !

 3. Mieszkaniec1 pisze:

  Brwinów zmienia się i rozwija w szybkim tępie. Dwie stacje PKP w tym jedna bardzo nowoczesna do której ma docierać SKM. Dwie przeprawy nad torami i nowy tunel na granicy miasta. Nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Partycypowanie głównie pomysłem w inwestycjach z innymi gminami. Tak trzymać.

 4. Laureat pisze:

  A wiata na rowery przy pkp to jest wspaniała.Niech sobie burmistrz zobaczy Podkowę.

 5. Niezależny pisze:

  Brawo Brwinów, brawo Burmistrz Kosiński, malkontenci niech spadają

 6. jazpiastowa pisze:

  Zamieńcie się. Oddamy Wam naszego burmistrza (może nawet z dopłatą)

 7. taka_prawda pisze:

  Ile trzeba było zapłacić za udział w plebiscycie i odebranie nagrody?

 8. dsda pisze:

  Rankingu czego? Smogu i dziurawych dróg bez remontu? Czy zajeliśmy wysokie miejsce wśród miast z jedną przeprawą przez tory, która zatyka się w każdym możliwym momencie?

  • none pisze:

   Dokładnie – mam takie same odczucia. W Brwinowie jest coraz gorzej. Drogi zapuszczone, niesprzątane, o odśnieżaniu nie ma mowy od wielu lat, wieczne problemy z odbiorami śmieci, a załatwienie czegokolwiek w urzędzie graniczy z cudem. Za każdym razem, jak muszę tam jechać to jestem chory.

   • Rrrr pisze:

    Droga wolna. Można się wyprowadzić byle szybko. Smog to masz w głowie a dziury w skarpetkach. Na Przedostatnim miejscu byliśmy za czasów Gozika. Szerokiej drogi

  • Tomek pisze:

   Mózg ci się nie zatyka? A nie bo trzeba najpierw mieć. Możesz się wyprowadzić póki jeszcze jest taka możliwość

   • kuraż pisze:

    Najlepiej zamknij dzioba i nie interesuj się tym, dlaczego i gdzie ktoś mieszka. Pierniczysz nie na temat. Piszemy tu o lenistwie burmistrza.

  • zmartwiony pisze:

   autor teksu chyba się pomylił i gmina ta otrzymała 9 miejsce od końca, za śmieci opłaty poszybowały w górę a odbiory w kratkę, drogi dziurawe. jakie proekologiczne działa podjęła ba gmina w ostatnim czasie bo na ich stornie jest nabór wniosków na kompostownik z 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły