Będzie darmowa komunikacja dla mieszkańców Pruszkowa

Pruszków

Na ostatniej, styczniowej sesji radni Pruszkowa podjęli decyzję o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej dla mieszkańców, a dokładniej dla posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca i Pruszkowskiej Karty Dużej Rodziny.

Obecnie w mieście mamy kilka linii autobusowych, które kursują na newralgicznych odcinkach, dowożąc pasażerów m.in. do stacji WKD i PKP. Ceny biletów może nie rujnowały kieszeni, bo duże zniżki gwarantowało posiadanie Pruszkowskiej Karty Mieszkańca, ale zawsze był to dodatkowy wydatek. Zgodnie z decyzją radnych, od 1 lipca tego roku z Kartą Mieszkańca i Pruszkowską Kartą Dużej Rodziny autobusami pojedziemy za darmo. – Bezpłatna komunikacja miejska ma zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej i tym samym doprowadzić do zmniejszenia natężenia ruchu, co pozytywnie wpłynie na środowisko – argumentuje pruszkowski magistrat.

Jak wyrobić Kartę Mieszkańca i Kartę Dużej Rodziny? Konieczne jest złożenie wniosku. Warunkiem otrzymania PKM jest zamieszkiwanie na terenie gminy Pruszków (potwierdzone deklaracją w zeznaniu podatkowym za ostatni rok podatkowy) oraz rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie. Podobnie jest w przypadku dużych rodzin (w których jest troje dzieci). Wymagane jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku i pierwszej strony rozliczenia rocznego PIT za ostatni rok podatkowy, w którym wskazany będzie adres zamieszkania na terenie Pruszkowa.

Szczegółowe informacje o procedurze znajdziecie tu: Pruszkowska Karta Mieszkańca, Pruszkowska Karta Dużej Rodziny.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 32

32 odpowiedzi na “Będzie darmowa komunikacja dla mieszkańców Pruszkowa”

 1. Mk pisze:

  To płać jak chcesz trollu

 2. Kenobi pisze:

  Darmowa komunikacja znaczy tyle,
  Wywieźć podatników na stację pkp i posłać ich żeby okradali stolicę i przywozili podatki na „darmową komunikację”.

 3. viva PIS pisze:

  Darmowe to jest 500+ i tyle w temacie.

 4. Ekolog pisze:

  Darmowa powinna być tylko dla starszych a nie że każdy będzie się woził

 5. Zły pisze:

  Komunikacja ha ha a co z autobusami do Warszawy nie ma a obiecane były pan Makuch miał uruchomić PKS i nic …wieś zrobiła się z Pruszkowa

  • Agatka pisze:

   Warszawa jest dla warszawiaków, jesteś ze wsi, siedź we wsi.
   W Stolicy nikt was nie potrzebuje.

 6. www pisze:

  JAKA DARMOWA? CO ZA POSTKOMUNISTYCZNY BEŁKOT! NIC NIE JEST DARMOWE

 7. Aaaaa pisze:

  Dla wybranców narodu Pruszkowa..będzie darmowa komunikacja. Nie dla wszystkich będzie …

 8. xD pisze:

  O super, nie mogę się doczekać jazdy ze starymi śmierdzącymi ludźmi którzy mydła nie widzieli od miesiąca

 9. Daro pisze:

  Pisiory wchodzą w pupę bo szukają wyborców !!! ;(

 10. Greg pisze:

  Jak ta komunikacja zacznie sensownie jeździć to zacznę płacić podatki w Pruszkowie, narazie to jest jakieś nieporozumienie. Trasy autobusów od czapy, takt raz na godzinę, po 19 nie ma już 2bis z Wkd. 5-tka trasa widmo do okoła, bez jakiegoś sensu. Przykładów można podać wiecej

 11. Zez pisze:

  Baaaardzo dobrze i więcej takich przywilejów dla naszych mieszkańców nie słoiki przestaną żyć na sępa.

 12. Będzie bardzo drogo pisze:

  Za to opłaty za śmieci pójdą ostwo w górę. Pan Sławomir Bukowski na blogu pisze, że po nowemu będzie się płacić od metra sześciennego zużytej wody. W Podkowie przelicznik za m3 wody wynosi 9 złotych za śmieci. Jeśli ktoś zużywa 5m3 wody na osobę miesięcznie, opłata wyniesie 45 złotych. Dzisiaj ta opłata wynosi 17 złotych. Nieźle…. I to tylko za jedną osobę…

 13. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pisze:

  A w Piastowie wszyscy jadą za darmo linią P1. Pruszków aż wstyd że tylko dla mieszkańcow.

  • Mieszkanka Pruszkowa pisze:

   Bardzo dobrze, że tylko dla osób płacących podatki. To mieszkańcy Pruszkowa ponoszą koszty linii autobusowych i to oni powinni mieć dodatkowe przywileje. Wreszcie zaczyna być normalnie. Dość płacenia podatków w Pierdziszewie Dolnym i życia na koszt mieszkańców Pruszkowa.

   • Mieszkaniec Pierdziszewa pisze:

    Prawda.

   • Malina pisze:

    Podobne rozwiązanie powinno dotyczyc parkingów, zwłaszcza w centrum

    • Antymalina pisze:

     Kretyński pomysł. Parkingi powinny być nadal darmowe.

     • Mam dość pisze:

      Chyba żeby szanowni przybysze że słoikowa zakupili jeszcze więcej ledwo jeżdżących samochodów i mieli komfort że mogą parkować gdzie chcą. Bo skoro dostałem już kredyt na mieszkanie to zaoszczedze na miejscu parkingowym, a podatek zapłacę w słoikowie, przecież tu się nie zamelduje bo inne opłaty wzrosną. Niech inni naiwni to zrobią a ja tylko skorzystam. Opłaty za parkingi powinni wprowadzić i to takie żeby się nikomu do sklepu 500 m od domu nie chciało jechać autem.

     • A ja nie pisze:

      Te, Mam dość, dla Twojej informacji, to codziennie widuję tyle trupów na blachach WPR, że się zastanawiam jak te bolidy przeglądy techniczne przechodzą.

  • Bismarck menel ✡? pisze:

   A w Piastowie jest jeden autobus a piastow jest tak duży że z jednego końca noclegowni Warszawy do drugiego końca z buta przechodzi się 30 minut .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły