Będą kary finansowe za opóźnione prace w tunelu

Brwinów

Ruch wahadłowy w brwinowskim tunelu znacznie utrudnia życie kierowcom. Ostateczny termin zakończenia prac budowlanych to 15 listopada. I już wiadomo, że wykonawca się nie wyrobi...

Aż 2,6 tys. zł brutto kary dziennie naliczy brwinowski urząd wykonawcy prac prowadzonych w tunelu pod torami PKP. – Nieprzekraczalny termin zakończenia tego zadania to 15 listopada. Nie zgodzimy się na jego przesunięcie. W tej chwili wiemy, że wykonawca się nie wyrobi. Według naszych szacunków opóźnienie wyniesie 7-10 dni. Za każdy dzień zwłoki naliczymy 2,6 tys. zł kary finansowej. Jak łatwo policzyć, za 10 dni opóźnienia będzie to 26 tys. zł. Więc nie są to małe sumy – tłumaczy nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Przebudowywany chodnik na odcinku od ul. Rynek do ronda im. Wacława Kowalskiego został podzielony na trzy części. Najtrudniejszy jest fragment pod torami PKP. Na jakim obecnie etapie są prace? – Jutro ma być „wylewany” beton. W zeszłym tygodniu wykonano podbudowę chodnika. Jeszcze dziś pracownicy kończyli poprawiać szalowania oraz rozpoczęli układać kostkę od strony ronda do tunelu. Wykonawca umówił się z jedną z firm na rozkładanie asfaltu. Sprawdziliśmy to. Rzeczywiście wykonawca umówił się na nocny termin z piątku na sobotę. Niecierpliwie czekamy na koniec… – zaznacza Kosiński.

Dodajmy tylko, że prace prowadzone są nie tylko na chodniku, ale także pod nim (patrz zdjęcie wyżej). Ustawiono konstrukcję wzmacniającą strop komory, jako dodatkowe zabezpieczenie na czas planowanych robót związanych z układaniem asfaltu na chodniku. Na strop chodnika musi wjechać rozściełacz i mały walec – czyli dość ciężki sprzęt.

Pozostaje tylko, uzbroić się w cierpliwość.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 45

45 odpowiedzi na “Będą kary finansowe za opóźnione prace w tunelu”

 1. Kubek pisze:

  Czy coś wiadomo o terminie końca remontu?

 2. porucznik jaszczuk pisze:

  wczoraj w nocy przejeżdżałem przez tunel (15.11.2019 ok godz 23:30). Myślałem,że mam omamy wzrokowe ale na terenie tunelu pracowało z 20 osob!!!!! Nie można było tak od razu ?????

 3. Pocasso pisze:

  Te zdjecie to tunel pod chodnikiem do którego wejscie jest z poziomu jezdni w osi tunelu? Kazdy za malolata chcial tam zajrzeć i legendy były o tym miejscu 🙂

 4. Abadon pisze:

  Niech to wszystko już się skończy , przez Brwinów codziennie przejeżdza tysiące aut , jak długo jeszcze to potrwa ? Zdecydowanie szybciej jest przejechać na drugi koniec miasta przez Milanówek !

 5. Jacek pisze:

  No to wizytówkę specjaliści od przetargów w gminie Brwinów sobie wystawili, zaraz obszernym łukiem przy kolejnych przetargach firmy będą omijać dyletantów z Brwinowa……….może warto wyciągnąć konsekwencje od dedykowanych pracowników referatów etc

 6. Wilczy Szaniec pisze:

  To skandal żeby tą firmę obciążać kosztami i karami ponieważ przejęli front robót po poprzedniej firmie ! Chyba Kosiński świadomie tak pogrywa .

 7. rds pisze:

  To jest dramat, żeby prace zaplanowane na 2 tygodnie robić 3 miesiąc i nadal nie widać chociażby nadzieji na koniec, przy tym tempie prac. Zaraz sypnie śnieg, wykonawca stwierdzi że sie nie da i ma to gdzieś i całe miasto i tranzyt będzie sparaliżowane przez całą zimę

  2,6k brutto dziennie kary? Porównując to do kwoty przetargu to śmieszne pieniądze, potrąci się ukrowi z wypłaty

 8. Brwinowianin pisze:

  Brwinów , czyli MADE IN PO…dlaczego mnie to nie dziwi ?
  A wy brwinowianie nadal naiwnie wierzycie w to że lokalnie w samorządach są ludzie poza podziałami i bezpartyjni 🙂 ?
  Struzik i cała PEOWSKA świta występująca lokalnie pod nazwą „BRWINÓW WSPÓLNE SPRAWY” grasuje i mają się coraz lepiej !
  Kolejnym razem też zagłosujecie na „BWS” ???

  • Marek_S pisze:

   No jak by wygrał Khun to pewnie by nie było problemu. Ponieważ jak za poprzedniego burmistrza żadnych inwestycji by nie było.

 9. Wilku Straszny pisze:

  Państwo pozwolą, że się przedstawię…Jestem Wilku Straszny i polecam się do wspaniałych i konstruktywnych dyskusji. Tylko zastrzegam sobie, aby nikt nie podszywał się pod mój nick, bo go zastrzegłem w Urzędzie Patentowym. Mam skrajne poglądy i nie wacham się ich bronić. Od dzisiaj będę tu częściej zaglądał i wywoływał jakieś fajne tematy, bo widzę, że jest tu z kim porozmawiać.

 10. Oskar pisze:

  Ten chodnik pod tunelem to porszka Kosinskiego i urzedu gminy. Niedlugo burmistrz powie ze to wina kolei. Jedna firma sie wycofala inna podjela sie naprawic rozpierduche i dostana jeszcze kare , a burmistrz oglosi sukces.

 11. przyjezdna Galicjanka pisze:

  zupełnie z tym nie można się zgodzić ! Przecież jak pamiętamy poprzednia firma się ulotniła bo ją przerosło zadanie ! Cudem udało się znaleźć inną firmę, która przejęła front robót po poprzednikach, a już sam ten fakt zasługuje na pochwałę.
  I teraz mamy przykład jak po „kur_____u ” zachował się UG Brwinów !
  A jak pamiętamy jeszcze w między czasie ktoś z UG zakwestionował sposób zbrojenia nadlenaego betonu i ta nowa firma musiała wstrzymać prace na tydzień czasu !
  Czyżby świadome granie na zwłoką przez Burmistrza Kosińskiego by przytulić marne 26tys.zł ???

  • Roman G pisze:

   Przerosło zadanie. Uśmiałem się. Budowa wyrzutni rakietowej czy co. Jak się podpisuje umowę z firmą szwagier plus brat to tak jest. Nie rozumiem urzędników. To oni wybrali firmę. Firm z działalnością budowlana w Polsce jest ok 150 tysięcy.

   • przyjezdna Galicjanka pisze:

    najwidoczniej wybrali firmę „krzak” świadomie . Przyjechałeam tu za mężem, ale powiem Wam że „jest inaczej” 🙂 Wow…żeby tyle czasu to trwało

  • KuranFurman pisze:

   Galicja, racjonalna teza. Szkoda że większość z nas nie jest na tyle inteligentna jak Pani. Szacun 😊

 12. Jacek pisze:

  Ileż to w ciągu ostatnich 3 miesięcy było ostatecznych terminów zakończenia prac zaplanowanych z tego, co pamiętam na 2 tygodnie…

 13. Roman G pisze:

  Burmistrz siebie ukarać powinien. Wystarczyłoby by w umowie z firmą zawarł zwrot, że mają pracować 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Ale wtedy w przetargu wygra inna firma, nie ta więc bo co. Burmistrz nie liczy czasu mieszkańców.

  • przyjezdna Galicjanka pisze:

   nie bądź zwierzęciem , człowiek pracuje po 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu, jak chcesz im pomóc w czynie społecznym np. w niedzielę… – TO ZAPRASZAM 🙂

   • Roman G pisze:

    24 godziny to 3 zmiany. sobota i niedziela dodatkowo następne 2 zmiany. Czyli osób 5 razy więcej a nie 5 razy dłuższy czas pracy każdego. Dlaczego w programie TV Polsat remontujmy dom można wyremontować cały dom w 5 dni. Bo jest dużo ludzi do pracy.

   • Kirk pisze:

    przyjezdna to wiele tłumaczy. Niech zgadnę okolice Tarnowa.

  • Guns pisze:

   Obawiam się, że nie ma firmy, która byłaby w stanie spełnić takie wymagania przetargowe. Powodem opóźnienia jest nie tylko opieszałość i skandalicznie powolny proces prowadzenia prac przez wykonawcę ale także braki/niespójności w dokumentacji.

   • Roman G pisze:

    Jakby nie było firmy to urząd powinien odstąpić od przetargu, zatrudnić na 3 zmiany ludzi na umowę czasową do określonego celu i sam to zrobić. Byłoby taniej o VAT 23%.

 14. porucznik jaszczuk pisze:

  nie jestem inżynierem budownictwa ,ale wg mnie w tym czasie można chyba wybudować tunel – oczywiście nie w Brwinowie, Polsce ale w Chinach

 15. Olo pisze:

  Trochę niską ta kwota imo…

 16. Wera pisze:

  Nie dziwi mnie że się nie wyrobią . Jeden pan stoi drugi patrzy trzeci siedzi pali papieroska . A czwarty chodzi i myśli zamiast pracować .

 17. Wilku Starszy pisze:

  i bardzo dobrze! ta rozpierducha musi się w końcu zakończyć

  • Wilku Starszy pisze:

   Podszyw, a sensownie gada.

   • Q pisze:

    Dobrze się bawicie, gimbusy?

    • Siekiebonbo0n pisze:

     Oni to lubią…Niedługo w „Rozmowach w toku” będzie Wilku Starszy opowiadał o swoich problemach: „Bo się pode mnie podszywają”.

   • lolomii1 pisze:

    dobrze się bawisz?
    – sam sobie odpisujesz ?

   • Wilku Starszy pisze:

    Rozumiem ze wy byscie nie protestowali gdybyscie pisali tu od 2014 roku i byli rozpoznawalni po pseudonimie, gdy nagle przychodzi jakas menda i zaczyna glosic rozne poglady podpisujac sie tak jak wy?
    Ludzie, empatii troche.

    • Siekiebonbo0n pisze:

     Ale odrazu że menda??? Może o tobie też pochlebnie nie mówią

    • Wilku Straszny pisze:

     Prosta sprawa – zacznij się podpisywać imieniem i nazwiskiem. Proste?

     • Wilku Starszy pisze:

      Mam propozycję, zacznij od siebie. Całego zamieszania by nie było gdyby jedna osoba nie zaczęła złośliwie podpisywać się tak jak ja. Niech przestanie, to i ja nie będę protestował.

    • Wilku frasobliwy pisze:

     Ale kolegów to ty szanuj!!! Nie uczyła cię mama że menda to brzydkie słowo?

     • Wilczek Najstarszy pisze:

      Naprawdę maja ludzie problemy. To tylko głupi nick a walka jak o złoto.

 18. Anonim pisze:

  Jakie kary za tunel drogowy w Pruszkowie? Jakie kary za całą linię LK447 do Grodziska Mazowieckiego? Jakie kary za tunel dla pasażerów na peron w Pruszkowie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły