Autobusy linii L11 pojadą od 1 marca

Region

Niespełna dwa tygodnie zostały do uruchomienia tak długo zapowiadanej linii autobusowej L11, która będzie funkcjonować w ramach wspólnego biletu warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego.

Wreszcie z powodzeniem ogłoszono i rozstrzygnięto przetarg na obsługę pruszkowskiej linii miejskiej L11. Jak poinformował ZTM, w rozstrzygnięciu przetargu wybrano ofertę firmy, która zaoferowała najkorzystniejszą cenę. Zgodnie z wynikami przetargu, usługi przewozowe na linii L11 będzie świadczyć firma Europa Express City z Warszawy. Przewoźnik ten zaoferował cenę 3,67 zł brutto za tzw. wozokilometr. Do przetargu stanęły tylko dwie firmy. Druga z ofert, grodziskiego PKS, opiewała na kwotę 5,80 zł za wozokilometr. Była wyższa od oferty konkurencji o 58 proc.

Pozostało już tylko podpisanie umowy

Europa Express to spółka działająca od 20 lat w branży turystycznej. Jej miejski oddział Europa Express City wygrywał już wcześniej przetargi na inne linie komunikacji lokalnej, działające w systemie wspólnego biletu ZTM. Obecnie obsługuje kursy m.in. na trasach L3, L4, L9 i L10. Jak zapewnił nas wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Kurzela, obecnie już nic nie stoi na przeszkodzie, by autobusy pod szyldem ZTM wyjechały na trasę 1 marca, tak jak to ostatnio zapowiadano. Co prawda miasto jeszcze negocjuje warunki umowy z ZTM i przewoźnikiem, ale to już tylko formalność. Do końca lutego trzeba jeszcze przygotować przystanki i oznakowania jezdni ulic, którymi będzie jeździć L11. Trasa linii przebiegnie następująco: pętla przy al. Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Chopina – Kościuszki – Sienkiewicza – PKP Pruszków – Ołówkowa – Powstańców – Plantowa – pętla przy al. Wojska Polskiego.

Czy będzie objazd?

Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy autobusy pojadą ul. Chopina, bo trwający tam od jesieni remont nie został ukończony. Nie pozwoliła na to zima, która zaatakowała już pod koniec listopada ubiegłego roku. – Tak naprawdę potrzebujemy trzech dni ze sprzyjającą pogodą – mówi wiceprezydent Kurzela. – Wykonawca zapewnił nas, że jeśli tylko nastąpią trzy dni sprzyjającej aury z temperaturą na plusie, to ulica będzie gotowa. Andrzej Kurzela dodaje, że jeśli pogoda nie okaże się na tyle łaskawa, by móc zdążyć z ukończeniem remontu ul. Chopina przed uruchomieniem linii L11, to autobusy pojadą trasą objazdową, czyli którąś z równoległych ulic, a natychmiast po zakończeniu remontu ul. Chopina wrócą na swoją podstawową trasę.

Wkrótce pozostałe linie

W najbliższych dniach powinniśmy także poznać przewoźnika, który będzie obsługiwał dwie pozostałe linie. Pruszków będzie je współfinansować, ale nie będą one funkcjonowały w systemie wspólnego biletu ZTM. Autobusy obu linii będą rozpoczynać trasę na pętli przy al. Wojska Polskiego, a następnie jechać w stronę pruszkowskiego dworca PKP. Stąd jedna z nich pojedzie w kierunku Ożarowa Mazowieckiego, a druga – Komorowa. Przetarg na obsługę obu linii trwa do piątku 18 lutego. O godz. 10.00 nastąpi otwarcie ofert.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.