Absolutorium tak, wotum zaufania nie

Milanówek

Podczas poniedziałkowej sesji rady miasta w Milanówku burmistrz Piotr Remiszewski otrzymał absolutorium, nie otrzymał jednak wotum zaufania od radnych. To pierwsza taka sytuacja w naszym regionie.

Wotum zaufania to nowe narzędzie do oceny pracy burmistrzów, prezydentów i wójtów. W tym roku po raz pierwszy radni mogą opierać się nie tylko na twardych danych finansowych, ale wyrazić swoją subiektywną, osobistą ocenę pracy i stylu sprawowania władzy przez włodarzy. Do tej pory w gminach naszego regionu jeśli radni zdecydowali o udzieleniu absolutorium, zazwyczaj nie mieli też wątpliwości co do wyrażenia wotum zaufania. Inaczej stało się w poniedziałek w Milanówku.

W głosowaniu nad wotum dla burmistrza Piotra Remiszewskiego oddano trzy głosy „przeciw”, sześć „za”, czterech radnych wstrzymało się, jeden nie głosował. Nie udało się więc uzyskać koniecznej większości bezwzględnej. Takich kłopotów nie było w głosowaniu nad absolutorium: dziewięć „za”, dwa „przeciw”, dwoje radnych wstrzymało się, jeden nie głosował.

Jakie są formalne skutki tej sytuacji? Nieudzielenie wotum zaufania w dwóch kolejnych latach może rozpocząć procedurę odwołania wójta, burmistrza lub prezydenta w referendum.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Absolutorium tak, wotum zaufania nie”

 1. szop pisze:

  I co się dziwić , burmistrz Milanówka nic nie potrafi załatwić chociażby sprawy nielegalnej wycinki drzew a raczej ich niszczenia za pomocą koparki i spychacza przy ulicy Magnolii . Podległa mu straż miejska i wydział ochrony środowiska nic nie robią w tej sprawie

 2. Tosia pisze:

  Remiszewski to fatalny urzędnik, katastrofa dla miasta. Zna się na graniu a nie na zarządzaniu co widać kiedy forsuje głupie decyzję jak Łąkowa czy zakup autobusów.

 3. Luck Mc.Kane pisze:

  tu jest spora zagadka ? Skąd się wziął opolanin w Milanówku ?!
  Opolanin , czyli 38% sznas na niemieckie pochodzenie!
  Czy ktoś sprawdzał drzewko genealogiczne tego człowieka?

  • ett pisze:

   a co to za różnica skąd pochodzi ten facet. panskie drzewo genealogiczne też sprawdzają przed przyjęciem do pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły