A2: Mimo zimy prace nadal trwają

Region

Choć za oknami zima to drogowcy nadal pracują. Mimo niskich temperatur i opadów śniegu trwa budowa m.in. autostrady A2.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mimo niesprzyjającej pogody nie wstrzymuje swoich inwestycji drogowych. Dzięki wcześniejszym ustaleniom wykonawcy prowadzą prace, które są technologicznie możliwe do zrealizowania w okresie zimowym. Takie rozwiązanie może sprawić, że drogi zostaną oddane do użytku przed wyznaczonymi terminami.

Wykonawcy przedstawiają GDDKiA Programy Zapewnienia Jakości, które umożliwiają im prowadzenie prac nawet przy niskich temperaturach. Jednocześnie prace te powinny być wykonane z zachowaniem wysokiego reżimu technologicznego.

Na liście ciągle realizowanych inwestycji znalazł się również odcinek autostrady A2 Stryków-Konotopa. Obecnie prowadzone są tu prace związane z budową obiektów mostowych takie jak wbijanie ścianek szczelnych, palowanie i wykonywanie fundamentów i podpór. Drogowcy wykonują również przepusty i przejścia dla małych zwierząt pod autostradą. Dodatkowo trwa wymiana gruntu, roboty melioracyjne, gromadzone są również materiały na nasypy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.