26 inwestycji w budżecie powiatu pruszkowskiego na 2020r.

Region

Kolejny samorząd opublikował na swoich stronach projekt budżetu. Tym razem chodzi o powiat pruszkowski. Sprawdziliśmy jakie zadania inwestycyjne są planowane na terenie naszego powiatu na przyszły rok.

Na początek trochę informacji o finansach. Tu podobnie jak w przypadku budżetu miasta Pruszkowa zrobiliśmy porównanie z projektem budżetu na rok 2019. I tak szacowane na 2019 r. dochody powiatu pruszkowskiego miały wynieść prawie 167 mln zł, a wydatki miały być niższe o 500 tys. zł. W kasie powiatu miała więc pojawić się nadwyżka właśnie w wysokości 500 tys. zł. Na wydatki majątkowe, czyli inwestycje powiat w mijającym roku chciał pierwotnie wydać 27,2 mln zł. Jak wyglądają finanse powiatu w projekcie budżetu na 2020r.? Planowane dochody mają wynieść prawie 180 mln zł, a wydatki 196 mln zł. To znaczy, że w kasie powiatu pruszkowskiego pojawi się deficyt na kwotę prawie 16,7 mln zł. Na przyszłoroczne inwestycje władze powiatu chcą wydać 35 mln zł, a mowa tu o realizacji 26 przedsięwzięć.

Dwie sztandarowe inwestycje
Na inwestycje powiat pruszkowski w przyszłym roku chce wydać prawie 35,8 mln zł. Lwią część tej kwoty pochłoną dwa zadania. Planowana od lat budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy Wapiennej w Pruszkowie (dział edukacyjna opieka wychowawcza) w 2020 r. pochłonie aż 10 mln zł. Kolejnym również kosztownym zadaniem będzie kolejny etap przebudowy i i modernizacji Szpitala Powiatowego. Na to zadanie władze powiatu w przyszłym roku chcą przeznaczyć 8 mln zł.

Drogowa „jedenastka”
W przyszłym roku powiat pruszkowski chce zrealizować 11 zadań dotyczących inwestycji drogowych. Łącznie chce na nie wydać 14,1 mln zł. Najważniejszą i zarazem najdroższą inwestycją drogową ma być rozbudowa ul. Solidarności w Parzniewie, która w przyszłym roku ma pochłonąć 3,3 mln zł. Warto zaznaczyć, że ta inwestycja w połączeniu z planowaną przez miasto Pruszków przebudową ul. Działkowej poprawi stan dróg w rejonie nowo wybudowanego tunelu. Poniżej drogowa „jedenastka” powiatu:
– Rozbudowa drogi powiatowej 3124W ul. Solidarności w Parzniewie – 3,3 mln zł;
– Rozbudowa drogi nr 3129W – ul. Dworcowej w Piastowie oraz ul. Bodycha w Regułach na odcinku od ul. Sienkiewicza w Piastowie (wraz ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Regulską w Regułach i dzielnicy Ursus m. st. Warszawy (wraz ze skrzyżowaniem) – 2,5 mln zł;
– Przebudowa obiektów inżynieryjnych – 2,5 mln zł;
– Przebudowa drogi powiatowej nr 3110Wul. Józefowskiej os wschodniej granicy działki nr 48 we wsi Krosna do posesji nr 15 we wsi Koszajec – 2,2 mln zł;
– Przebudowa drogi powiatowej nr 3107W (ul. Komorowska i Pruszkowska) na odcinku od ul. Pogodnej w Pruszkowie do Rekreacyjnej w Granicy – 2 mln zł;
– Projektowanie dróg powiatowych – 500 tys. zł;
– Przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych nr 3101W i 3103W ul. Platanowej , gmina Nadarzyn – 500 tys. zł;
– Budowa sygnalizacji świetlnych i doświetleń przejść dla pieszych – 400 tys. zł;
– Przebudowa skrzyżowania drogi nr 3122W i 3120W oraz przebudowa drogi nr 3120W odc. od ul. Za Olszyną do ul. Długiej w Ładach, gmina Raszyn – 100 tys. zł.
– Budowa drogi nr 3135W – ul. Broniewskiego w Pruszkowie – 50 tys. zł;
– Budowa wiaduktu drogowego nad torami PKP pomiędzy Warszawską w Piastowie i ul. Grunwaldzką w Pruszkowie – 50 tys. zł.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “26 inwestycji w budżecie powiatu pruszkowskiego na 2020r.”

 1. Kim pisze:

  – Budowa sygnalizacji świetlnych… znów pobudują kilka sygnalizacji tamujących ruch, niby dyscyplinującej, tak to ładnie nazywają, cha, cha… i wydadzą bezsensownie spore pieniądze…

 2. Kar pisze:

  Wiadukt nad torami za 50 tys.??

  • Wilku Starszy pisze:

   Na wiadukt nad torami jest robiona zrzuta: trochę płaci Pruszków, trochę Piastów, a trochę powiat pruszkowski. Ale sądząc po kwocie, to w przyszłym roku będzie opłacona dopiero część wydatków za tę inwestycję.
   Mam nadzieję, że rozjaśniłem.

  • bonna pisze:

   to pewnie będzie kładka z desek za takie pieniądze,chyba ,że ktoś inny da główną sumę

 3. Anonim pisze:

  O co chodzi z ulicą Solidarności w Parzniewie? Czy ktoś wie na jakim odcinku będzie modernizacja? Co dokładnie będzie zrobione? Przydałaby się nowa nakładka od Działkowej do Przejazdowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły