Złodzieje rowerów wpadli w policyjna zasadzkę

Grodzisk Maz.

Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali dwie osoby podejrzane o liczne kradzieże rowerów. 39-latka i jej 44-letni kompan wpadli w miejscu, w którym już wcześniej dokonywali kradzieży

Funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego w ostatnim czasie otrzymali wiele zgłoszeń o kradzieżach rowerów. Dzięki wnikliwej analizie informacji wytypowali dwie osoby podejrzane o te przestępstwa. Z ustaleń mundurowych wynikało że kobieta z mężczyzna byli często widywani w okolicy miejsc, gdzie dokonywano kradzieży. Z uwagi na brak możliwości ustalenia ich danych i miejsca przebywania, policjanci przygotowali specjalne działania, które miały ułatwić zatrzymanie podejrzanych.

– Dokładna obserwacja wyznaczonych miejsc zagrożonych szybko przyniosła oczekiwane rezultaty. Gdy tylko policjanci grodziskiego Wydziału Prewencji na jednej z ulic Milanówka zauważyli kobietę i mężczyznę, których wygląd odpowiadał znanemu im rysopisowi, natychmiast przystąpili do zatrzymania poszukiwanej pary. Na potwierdzenie zamiarów tych osób, przy kobiecie funkcjonariusze znaleźli nożyce do metalu i kombinerki, a ona sama przyznała się, że przyjechali po kolejny rower – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – 39-letnia obywatelka Ukrainy i 44-letni obywatel Gruzji trafili do celi grodziskiej komendy. Po sprawdzeniu ich danych okazało się, że oboje nie mają stałego miejsca pobytu i są poszukiwani przez sądy w Warszawie i Wrocławiu do odbycia kar za kradzieże – dodaje.

Materiały zebrane przez policjantów pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dokonania dziewięciu kradzieży rowerów na terenie powiatu grodziskiego. Trzech kradzieży dokonali wspólnie, a pozostałe ma na koncie sama 39-latka. Funkcjonariusze sprawdzają nadal ich udział w podobnych przestępstwach. Oboje są także podejrzani o prowadzenie takiej samej nielegalnej działalności w sąsiednich powiatach.

Zgodnie z sądowymi nakazami oboje zatrzymani trafili do zakładów penitencjarnych, gdzie będą odbywać kary pozbawienia wolności i oczekiwać na następne zarzuty.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Złodzieje rowerów wpadli w policyjna zasadzkę”

 1. dlaczego? pisze:

  Jeżeli powpuszczali kryminalistów to efekty widać. Nikt ich na granicy nie sprawdzał. Tak jak ostatnia historia z uciekinierami z Ukrainy, kilkuset Romów z Ukrainy którzy nigdy nie pracowali byli utrzymywani przez nasze państwo i samorządy, zniszczyli dom na podkarpaciu w którym mieszkali, teraz plaga rozlewa się po Polsce? Dlaczego utrzymujemy nierobów, przecież oni pracą się nie hańbią, a żeby dobrze zjeść trzeba ukraść.

 2. Wojskowy pisze:

  Nie długo wejdą Ruskie to potrzebne będą Czołgi a nie rowery

 3. Wilq pisze:

  Wsadzić ich na pakę i wywieźć za granicę!

 4. Pyton pisze:

  Ostatnio widziałem lawetę zawaloną rowerami. Wyglądało jak transport złomu, co mnie zdziwiło, bo rowery wyglądały na w dobrym stanie.
  Jechała POW na wschód.

 5. Mariusz pisze:

  Gruzini, murzyni, Araby coście ludzie narobili tutaj od 30 lat PoPiS !!!

 6. Zygmunt pisze:

  Powinni z marszu deportować

 7. Zaskoczenie pisze:

  Gruzin i wszystko jasne.Kaczyński ich tu nawpuszczał a to w większości przestepcy co uciekli od odbywania kary u siebie

  • Mariusz pisze:

   Mają urzędowo ułatwiony przyjazd, wystarczy złożyć 30 PLN na pozwolenie o pracę. W tym momencie na Mazowszu działa kilka tysięcy przestępców z Gruzji. Na razie niezbyt dobrze zorganizowani. Zajmują się przestępstwami modnymi na początku kat 90-tych.

 8. czasy tuskolandii pisze:

  No przecież wiadomo, że i tak uciekną ponownie …Jaki mamy rząd, taki wymiar sprawiedliwości , a raczej…niesprawiedliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11355

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8919

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8409

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16