Zarekwirowali 1,6 kg

Region

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wraz z policjantami na Dworcu Zachodnim w Warszawie w jednej z walizek znaleźli 1,6 kg kokainy. Zatrzymany został podróżny narodowości nigeryjskiej. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 1,2 mln zł.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III (KRP) razem z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) zwrócili uwagę na podróżnego, który przyjechał z Dusseldorfu.

Mężczyzna zachowywał się bardzo podejrzanie. Wysiadł z autokaru tylnymi drzwiami i podszedł do luku bagażowego. Nie zabrał jednak swojej walizki, tylko stał i nerwowo się rozglądał. W pewnej chwili zaczął iść w kierunku budynku dworca.

Podejrzany bagaż
Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że jest narodowości nigeryjskiej i od ponad 10 lat przebywa w Polsce.

Podczas pierwszego przeszukania bagaży podręcznego mężczyzny oraz jego walizki funkcjonariusze nie znaleźli niczego podejrzanego. Dlatego mężczyzna został poddany testom urynowym. Te potwierdziły, że zatrzymany ma w swoim organizmie substancje odurzające.

Podczas pierwszego przeszukania bagażu podręcznego mężczyzny oraz pozostawionej przez niego w luku bagażowym walizki, nie znaleziono nic podejrzanego. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala, gdzie został przebadany tomografem, aby wykluczyć przemyt wewnątrzustrojowy. Wynik badania był negatywny.

Kokaina zamiast zupy
Na komendzie policji ponownie przesłuchano podejrzanego w obecności tłumacza przysięgłego. Sprawdzono jeszcze raz zawartość walizki. W trzech puszkach zamiast żywności – zupy i kremu z owoców oraz orzechów palmowych, znajdowały się foliowe opakowania z białym proszkiem.

Badania narkotestem potwierdziły, że jest to kokaina o wadze ponad 1,6 kg o czarnorynkowej wartości 1,2 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Zarekwirowali 1,6 kg”

 1. Teresa pisze:

  Po co się poddawał testom.
  Zupełnie legalnie w Polsce można być pod wpływem narkotyków aby tylko nie prowadzić pojazdów

 2. PO+HUJownia pisze:

  no taaak, teraz mafie mogą rozwinąć skrzydełka skoro w samym rządzie jest mafia

  • pisdo pisze:

   No to wypad z tego kraju

  • Jerzy pisze:

   Po dwóch latach śledczy doszli do wniosku, że były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego Artur P. nie handlował narkotykiem, tylko go posiadał. Łączna waga to 1,2 kg Nie wiadomo ile dokładnie proszku wciągnięto w kancelarii Lecha K.

 3. ZSP pisze:

  I bardzo dobrze, tępić tych śmieci!

 4. dr. alban pisze:

  a mogliby kazać mu to wszystko zjeść a potem puścić wolno i po problemie …
  Wielki szacunek oraz podziękowania dla służb co nie pozwalają wpuścić na rynek tego gówna .
  dla przemytników handlarzy dilerów powinna być kara śmierci ale rządzą postkomuniści więc będzie bez zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe