Wyborcza dogrywka przed nami

Region / Wybory 2024

Już w niedzielę 21 kwietnia w czterech gminach naszego regionu odbędzie się II tura wyborów. Mieszkańcy Pruszkowa, Raszyna, Milanówka i Żabiej Woli będą wybierać włodarzy.

Przypomnijmy, do wyborczej dogrywki dochodzi w sytuacji, gdy żaden z kandydatów na wójta, burmistrza czy prezydenta miasta lub gminy nie uzyskał połowy wszystkich ważnych głosów.

Tak stało się m.in w Pruszkowie. Najwięcej głosów zebrał Paweł Makuch. Poparło go aż 6 130 mieszkańców (25,17 proc głosujących). Piotr Bąk zyskał drugi wynik zbierając 5 849 głosów (24,02 proc.). To właśnie ci dwaj kandydaci zmierzą się 21 kwietnia w drugiej turze wyborów.

O stanowisko wójta Raszyna w drugiej turze powalczą Andrzej Zaręba (26,45 proc.) i Bogumiła Stępińska-Gniadek (25,42 proc.).

W Milanówku mieszkańcy wybiorą jedną osobę z pary Artur Niedziński (42,67 proc.) i Piotr Napłoszek (37,71 proc.).

Druga tura odbędzie się również w Żabiej Woli. Tu Maria Kłosiewicz (33,42 proc.) zmierzy się z Bożeną Kot (31,01 proc.).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Wyborcza dogrywka przed nami”

 1. Witek pisze:

  Bąk z Piastowa i jakoś za wiele dobrego jako o człowieku nie słyszałem za to z partii która teraz przy kasie .
  Makuch z Pruszkowa zaplusował mi ul Europejską bo dzięki temu codziennie mam do przodu z 30min na Waryńskiego więc gdyby wzioł sobie na wice kogoś z PO tak jak w zeszłej kadencji wzioł z PiS to dalej do miasta dotacje by mogły płynąć

 2. Miki pisze:

  Z jednej strony człowiek, który piastuje ten urząd od 5 lat. Sporo zrobił, zna się na tej robocie i chce działać dalej. Z drugiej strony partyjny przedstawiciel, który na swojego zastępcę wytypował Pana Landowskiego ze starej, złodziejskiej ekipy rządzącej. Jeśli chcemy mieć niezależnego prezydenta, fachowca, który przez nie będzie musiał się uczyć nowego zawodu zanim zacznie działać to wybór jest prosty. Paweł Makuch.

  • Anonim pisze:

   Jak to była złodziejska ekipa to należało pisać jakieś konkrety. Że nie wspomnę o powiadomieniu prokuratury.

  • robot pisze:

   Zastępca z PiS to jest dopiero rewelacyjna rekomendacja 😂 Ućciwi inaczej wg standardów partii Pieniądze i Stołki.

 3. Robert pisze:

  „Paweł Makuch. Poparło go aż 6 130 mieszkańców” słowo „aż ” jest na wyrost. Ja bym napisał tylko, biorąc pod uwagę ilu Pruszków ma mieszkańców.

  • Miłka pisze:

   Przy 6 kandydatach była to 1/4 oddanych głosów. To dobry wynik.

  • Poznaniak pisze:

   Ilość mieszkańców, to nie ilość uprawnionych do glosowania. Uważam, że wyniki pierwszych trzech były wysokie. Chociaż przydałaby się wyższa frekwencja ogółem.

  • Poznaniak pisze:

   To dobry wynik i tak, pierwszych trzech osób – zdobyć około 1/4 głosów. Liczba mieszkańców, to nie liczba uprawnionych do głosowania. Przydałaby się wyższa frekwencja, tu się mogę zgodzić.

 4. Brwinowianin pisze:

  Śmierdziuchy ! Mamy już niemal połowę wiosny a ulice zasyfiałe jak zawsze ! Podstawowych spraw nie potrafią zapewnić jak prawo człowieka do czystości !!!
  Ulica Przejazdowa tradycyjnie pozapychane ma studzienki odwodnieniowe, zalegają tony piachy przy krawędzi jezdni. Ścieżka rowerowa wzdłuż wysypiska śmieci również tony piachu na niej !
  I co ci kandydaci Wam obiecują, że będzie jeszcze większy syf ?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły