WKD zmodernizowała kolejne perony

WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa przeprowadza modernizację swoich peronów, by były dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na kolejnych przystankach pojawiły się ścieżki prowadzące.

Modernizacja peronów to krok w stronę przystosowania infrastruktury WKD do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i ograniczonej mobilności. – Jako przewoźnik kolejowy i jednocześnie zarządca infrastruktury Spółka podejmowała i podejmuje wiele działań, które mają za zadanie znoszenie barier i zwiększenie dostępności, a tym samym ułatwienie podróży oraz zapewnienie najwyższego poziomu świadczonych usług przewozowych – podkreśla WKD.

Na koniec listopada 2023 roku zakończył się drugi etap inwestycji „Likwidacja barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami poprzez modernizację infrastruktury kolejowej WKD”. W ramach projektu na nawierzchni peronów pojawiły się ostrzegawcze pasy dotykowe (w strefie zagrożenia peronu, przy zejściach, schodach czy pochylniach) oraz system ścieżek rozprowadzających.

W drugim etapie inwestycji prace były prowadzone na przystankach: Milanówek Grudów, Polesie, Tworki, Malichy, Opacz, Warszawa Aleje Jerozolimskie, Warszawa Reduta Ordona oraz stacja Podkowa Leśna Główna. – W połączeniu z I etapem inwestycji, który obejmował perony przystanków osobowych: Podkowa Leśna Wschodnia, Otrębusy, Kanie Helenowskie, Nowa Wieś Warszawska oraz stacji: Komorów i Pruszków udało się zmodernizować nawierzchnię 26 peronów – dodaje WKD.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “WKD zmodernizowała kolejne perony”

  1. none pisze:

    Modernizujcie szybko Zachodnią, Ochotę i Śródmieście, zanim zostanie tam przywrócony ruch pociągów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły