Więcej stref Kiss and Ride w Pruszkowie

Pruszków

Przy placówkach oświatowych w Pruszkowie pojawiły się kolejne strefy Kiss and Ride. Dzięki temu dowóz czy odbiór dzieci ze szkoły będzie bezpieczniejszy.

Czym są strefy Kiss and Ride? To specjalnie stworzenie miejsca m.in.. przy placówkach oświatowych, które ułatwiają rodzicom i opiekunom podwiezienia dziecka do szkoły czy przedszkola. Rodzic może zatrzymać swój samochód w takiej strefie, pożegnać się z dzieckiem i poczekać aż przedszkolak czy uczeń wysiądzie i ruszy do szkoły. Najczęściej strefy Kiss and Rida są ulokowane w taki sposób, by wysiadające z samochodu dziecko w drodze do szkoły nie musiało już przechodzić przez jezdnię.

Warto pamiętać, że w strefie Kiss and Ride można zatrzymać się na maksymalnie 5 minut. Nie są to miejsca parkingowe.

Gdzie mają pojawić się takie strefy w Pruszkowie? W najbliższym czasie odpowiednie oznakowanie zostanie ustawione przy ul. Kaletniczej przy Szkole Podstawowej nr 10, przy ul. Obrońców Pokoju obok Szkoły Podstawowej nr 8 oraz przy ul. Kubusia Puchatka przy Szkole Podstawowej nr 3.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Więcej stref Kiss and Ride w Pruszkowie”

  1. mim pisze:

    i jak zwykle, wszystko robione po stronie „miasta”, po stronie „zatorowej” Żbików i okolice nic …. baseny, obiekty kultralne itp, tylko po stronie jedynie słusznej.
    Dlaczego od tylu lat ulica Mostowa, przy wejściu do szkoły podstwowej nr. 9,
    nie jest jezdnią JEDNO KIERUNKOWĄ ??????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły