W marcu rusza rekrutacja do żłobków w Pruszkowie

Pruszków

Już na początku marca rusza rekrutacja do pruszkowskich żłobków. Jak dokładnie będzie wyglądał harmonogram?

Do żłobka miejskiego mogą uczęszczać dzieci już od 20 tygodnia do 3 roku życia. W Pruszkowie działają trzy żłobki miejskie: przy ul. Hubala, Antka i Jarzynowej. Rekrutacja będzie prowadzona na wolne miejsca w jednej z placówek.

Rekrutacja będzie przeprowadzana w dniach 4-15 marca. W tym czasie należy wypełnić wniosek elektronicznym, a następnie wydrukowany dokument należy złożyć w wybranym żłobku. Dodatkowo trzeba przygotować i złożyć wszystkie niezbędne dokumenty, które potwierdzają kryteria naboru. Złożenie wniosku w wersji papierowej zagwarantuje udział dziecka w rekrutacji (wnioski złożone droga elektroniczną, bez złożonych wersji papierowych nie będą brane pod uwagę w rekrutacji).

O przyjęciu do żłobka decyduje liczba uzyskanych punktów. Można je zdobyć m. in. za wielodzietność, pracę zawodową obojga rodziców, czy odprowadzanie podatku w gminie Miasto Pruszków.

Szczegółowe informacje i link do systemu rekrutacji będą dostępne na stronie internetowej miasta oraz na stronach żłobków miejskich przed rozpoczęciem rekrutacji. Do żłobka mogą być przyjęte dzieci, których rodzice są zameldowani lub mieszkają na terenie Pruszkowa.

Poza listą przyjętych, stworzona będzie lista rezerwowa. W trakcie roku w miarę posiadanych wolnych miejsc, dzieci przyjmowane będą do placówki na podstawie listy oczekujących. Warunkiem przyjęcia będzie zwolnienie miejsca w danej grupie wiekowej – wyjaśniają urzędnicy pruszkowskiego magistratu.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.