W czym na wesele? Eleganckie propozycje dla mężczyzn

Materiał Partnera

Wesele to idealna okazja do założenia eleganckiego garnituru. Dobór odpowiedniego kroju i kolorystyki wciąż bywa jednak problematyczny, przez co niemal na każdej imprezie można obserwować gości popełniających modowe faux pas. Uniknij najczęściej popełnianych błędów i sprawdź, które stylizacje sprawdzą się najlepiej na tę okazję! Czarny garnitur, czyli najlepsza opcja na to w czym udać się na wesele!

Jeszcze kilkanaście lat temu popularnością cieszyła się opinia o tym, że czarny garnitur jest zarezerwowany na weselu wyłącznie dla pana młodego. Obecnie stopniowo odchodzi się od takiego podejścia, co jest związane z mniejszym rozpowszechnieniem przesądów i zabobonów. Z perspektywy eleganckiego wyglądu nie ma lepszego wyboru na wesele niż klasyczny czarny garnitur. Zestaw skomponowany z jedwabnej koszuli, skórzanych sztybletów, krawatu i poszetki to gwarancja estetycznego wyglądu, który będzie prezentował się aktualnie na fotografiach przez kolejne dekady. Czarny garnitur jest idealnym wyborem na uroczystości dzienne i wieczorne przyjęcie – jego największą zaletą jest uniwersalność, dzięki której połączenie to wkomponuje się świetnie w podniosły charakter okazji. Warto jednak przełamać powagę garnituru dodatkami w żywych kolorach. Wesele powinno wiązać się ze świętowaniem, dlatego barwna poszetka lub żywy kolor muchy rewelacyjnie dopełnią całość.

Ofertę czarnych garniturów sprawdzisz: https://www.ceneo.pl/Garnitury/Kolor:Czarne.htm

Najlepsze stylizacje na poprawiny

Drugi dzień zabawy weselnej charakteryzuje się mniej uroczystym charakterem, jednak na poprawinach również należy zadbać o właściwą prezencję. Wybór tego samego garnituru to rozwiązanie wtórne, na które niestety decyduje się zdecydowana większość gości płci męskiej. W jakim ubraniu należy zatem udać się na poprawiny? Tradycyjne polskie poprawiny, mimo luźniejszej atmosfery, to okazja wymagająca założenia garnituru. Poważnym błędem jest decydowanie się na takie elementy garderoby jak:

– obuwie sportowe

– jeansy

– koszule z krótkim rękawem

– wzorzyste koszule

Styliści modowi zalecają jednak wybór innej palety kolorystycznej, która przy zachowaniu elegancji podkreśli mniej formalny charakter spotkania. Świetnym pomysłem jest zatem szary garnitur, który w połączeniu z czarnymi półbutami i białą koszulą jest gwarancją szykownego, lecz niezbyt podniosłego ubioru. Alternatywną opcją jest również wybór czarnych eleganckich spodni i beżowej marynarki – takie zestawienie prezentuje się świetnie nawet bez dodatków w postaci much lub krawatów.

Szare garitury możesz znaleźć: https://www.ceneo.pl/Garnitury/Kolor:Szare.htm

Dodatki – ukryte piękno każdej stylizacji

Eleganckie dodatki są często pomijanym aspektem ubioru na wesele. Okazuje się, że to właśnie drobne akcesoria, takie jak spinki do mankietów i zegarki podkreślają szykowność całej stylizacji. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również kamizelki, które ubierane pod marynarkę stanowią pewne dopełnienie stroju. Dodatek tego typu prezentuje się elegancko, jednocześnie zachowując umiar w odświętności. W przeciwieństwie do smokingów, będących niezbyt dobrym wyborem na ślub, kamizelki wpisują się rewelacyjnie w rangę uroczystości.

Modne kamizelki sprawdzisz: https://www.ceneo.pl/Kamizelki

Ubiór na ślub a oryginalność, czyli jak zachować złoty środek?

Wybór stylizacji na ślub bardzo często wiąże się z chęcią wplecenia swojego indywidualnego stylu. Warto jednak pamiętać o tym, że wesele nie jest dobrą okazją do prezentowania swoich preferencji sportowych lub casualowych. Przełamanie powagi stroju można osiągnąć natomiast dobierając do garnituru humorystyczny krawat lub poszetkę. Okazja, jaką jest uroczystość ślubna, w pewien sposób wymusza na gościach elegancki wygląd, dlatego obowiązkiem zaproszonych jest dostosowanie się do charakteru całego wesela.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.