Strajk generalny na WKD

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że w związku z prowadzonym od 18.stycznia przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce strajkiem generalnym w formie rotacyjnej w WKD, wszystkie pociągi planowane w rozkładzie jazdy pociągów, w godzinach 6:00-8:00 oraz 15:00-17:00 zostaną zatrzymane na najbliższej stacji/przystanku osobowym.

Po zatrzymaniu pociągów na określonych stacjach i przystankach osobowych zostaną podstawione autobusy umożliwiające kontynuację podróży na relacji do stacji docelowej określonej odpowiednio dla unieruchomionego pociągu. Autobusy zostaną podstawione tylko w rejonie tych stacji/przystanków osobowych, na których zatrzymają się pociągi objęte godzinami strajku generalnego.

Rozkład jazdy autobusów podstawionych dla pasażerów zatrzymanych pociągów w celu kontynuacji podróży z szacunkowymi godzinami podjazdów do poszczególnych przystanków pośrednich zlokalizowanych wzdłuż trasy linii kolejowej WKD oraz przystanków docelowych zawarto w Załączniku nr 1 do niniejszej informacji.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż na czas utrudnień w ruchu pociągów na linii WKD związanych z prowadzonym przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce ww. strajkiem generalnym w godzinach 6:00-8:00 oraz 15:00-17:00:
Wszystkie ważne bilety jednorazowe i okresowe WKD są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna w godzinach 5:30-8:30 oraz 14:30-17:30.

Pasażerowie WKD podróżujący pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletu jednorazowego WKD zobowiązani są wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.
Wszystkie ważne bilety jednorazowe i okresowe WKD są honorowane w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna.

Rozkład jazdy autobusów jest dostępny tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Strajk generalny na WKD”

 1. Tomasz pisze:

  Bilety na WKD powinny być duuużo droższe – wtedy się znajdą pieniądze dla ludzi za pracę. Ludzie z Komorowa Pruszkowa i Reguł za dobrze mają z tą wukadką

 2. biomasa pisze:

  Bardzo mi się „podobała” wrzutka zarządu nt. zarobków 11k brutto miesięcznie. Widać nie wyszła, bo do maszynistów dołączyli pracownicy techniczni. Żeby być maszynistą, trzeba być specjalistą wysokiej klasy, zaś w zarządzie – wystarczy znać się z kimś z PSL (pozdro dla wiecznego marszałka województwa!)

 3. Nie popieram pisze:

  Nie popieram absolutnie strajku. Mam nadzieję, że zarząd się nie ugnie. Budowa nowej linii, zamknięcie dworca…Porozumienie w rozumieniu związków to 800 zł i już. To negocjacje? I tak bilety są drogie. Jakby ode mnie zależało to bym ich wywaliła.

  • miron pisze:

   Wywalać sobie możesz kobito swoich pracowników, jeśli masz jakąś firmę. A jak nie masz, to sobie załóż i pokaż, co potrafisz.

 4. 🐷 pisze:

  Wzrost płac? Budowa klasy średniej? Zajmij się feriami człowieku. Esadz głowę w śnieg i tak już zostan. Nie ważne PiS czy PO wszyscy rządzący mają ludzi w tyle. Wykorzystać do pracy i wyrzucić. Demokracja nie istnieje a ludzie sami robią sobie kisiel w mózgu udając dobrych i wierzących
  I słowo do cenzora. Przestań cenzurować nie te czasy, niech ludzie piszą co chcą nawet brzydkie wyrazy….

 5. Brwinowianin po feriach pisze:

  Zrozumcie jedno „inteligentni”. Czasy wzrostu płac i budowa klasy średniej skończyły się wraz z odejściem PiS, teraz będą tylko sami bogaci, prezesi spółek itp… I to są ich pieniądze, nie będzie dzielenia się zyskami spółek , bo na wasze miejsce jest 1000 chętnych – taką narrację pamiętamy z czasów rządów PO, i do tego POwróciliście – „inteligencjo polska”

  • prostak pisze:

   Tyś jedyny wszechwiedzący, dzięki ponadinteligentny człowieku, żeś nas ciemnotę oświecił…

  • Anonim pisze:

   No i patrz specjaliści wywalczyli swoje i dostali coś czego PiS im nie był w stanie zapewnić, a nawet zabrał przez ich wysoką inflację.pora na słowa z twojej strony „przepraszam za kłamstwa i szczycie”.

 6. 🐷 pisze:

  Zatrzymajcie WKD do końca remontu dworca zachodniego, przestańcie honorować bilety WKD na innych liniach, zwolnijcie się z pracy, wysadzcie tory np w Pruszkowie, i będzie święty spokój. I tak kolejki źle jeżdżą i tak brakuje normalnych wiat przystankowych i tak WKD jest droga i w sumie bezsensu, nie ma ciekawej historii, nie jest monopolista na swojej trasie. Każdy może jezdzic samochodem.

  • totek pisze:

   WKD jest droga, bo „rządzą” komuchy paskudne, a u komuchów nigdy „piniendzy ni ma i nie byndzie”, bo komuchy muszą zyski przeżreć., wysłać np. synalka z młodą żonką w podróż poślubną na miesiąc, na rajskie wyspy. A kto zabroni bogatemu?

 7. muka pisze:

  Popieramy strajk. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły