Stacja Warszawa Zachodnia wygodniejsza dla podróżnych

Region

Od 30 stycznia. na kolejnych peronach – 4 i 5 działają nowe windy, które umożliwiają lepszy dostęp do kolei pasażerom z ciężkim bagażem, wózkami dziecięcymi i z ograniczoną możliwością poruszania się. W ubiegłym roku windy zostały udostępnione także na zmodernizowanych peronach 6, 7 i 8.

Na stacji Warszawa Zachodnia przebudowywane są perony 1, 2 i 3. Pod nimi wykonawca poszerza przejście podziemne – nad nimi budowana jest wiata z panelami fotowoltaicznymi. Ostatecznych kształtów nabiera nowa hala dworca od strony ulicy Tunelowej. Przebudowywane są tory, rozjazdy, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Ten etap prac skończy się w czerwcu 2024 r.

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy, podróżni w pełni skorzystają ze wszystkich zmodernizowanych peronów, które będą przykryte nowym zadaszeniem. Będzie system dynamicznej informacji pasażerskiej oraz rozwiązania dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się ułatwiające dostęp do pociągów. Bezpieczne zarządzanie ruchem kolejowym zapewnią nowoczesne urządzenia i systemy komputerowe.

Termin zakończenia prac prowadzonych w kolejowej części przejścia podziemnego, przewidziano w grudniu 2024 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Stacja Warszawa Zachodnia wygodniejsza dla podróżnych”

 1. hmm,.. pisze:

  ale fajnie, będzie można dostać się na peron,.. parodia jak z filmów Barei.

 2. Anonim pisze:

  Tydzień temu jechalam z 2dzieci dramat,dramat nigdy więcej z zachodniego!!!windy nie działają trzeba wozek z maly dzieckiem wznosić po schodach tak samo schodzić.

 3. byk pisze:

  Brawo rząd PIS. Dla rudego (chyżego rója), to gigantonamia. W Warszawie nic się nie dzieje. A przepraszam dupiarz przedstawił plany metra i będzie robił bieżnie na skrze.. A powinna być wielka hala… Nie dla platfusów.. i zwijania Poslki..

  • orkan pisze:

   Jestem tego samego zdania. Nic dodać, nic ująć.

  • chyba wystarczy pisze:

   leki się skończyły? Napisz gdzie widzisz zejścia do tramwaju pod dworcem? Zapomniałem że tunelu jeszcze nie ma,.. grunty nie wykupione,.. a zarząd składający się z pissuarów będzie jeszcze pracował 10 lat,.. tak się zarabia na głupocie Polaków którzy wybierali przy wyborach grupę przestępczą zwaną piss.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły