Znicz zaczyna sezon

Piłka Nożna

Rusza I kolejka nowego sezonu II ligi piłki nożnej. W inauguracyjnej kolejce Znicz Pruszków zmierzył się ze Stalą Mielec i zwyciężył 3:1.

W niedzielę na własnym stadionie Znicz Pruszków gościł zespół Stal Mielec. Rywal Znicza w poprzednim sezonie występował w grupie lubelsko-podkarpackiej III ligi. Sezon zakończył na I miejscu z dorobkiem 73 punktów.

W ostatnim czasie w drużynie Stali nastąpiły spore roszady kadrowe. Z zespołu odeszło trzech zawodników. Napastnik Michał Michałek odszedł na wolny transfer, Dawid Florian (były zawodnik pruszkowskiego Znicza) przeszedł do Wisłoki Dębica, a pomocnik Michał Walski zasilił szeregi szczecińskiej Pogoni. Jednak beniaminek z Mielca zadbał również o wzmocnienia. Na ten sezon klub biało-niebieskich pozyskał czterech nowych zawodników: obrońcę Sebastiana Dudę (Sandencja Nowy Sącz), pomocnika Krystiana Getingera (Stal Stalowa Wola), pomocnika Sebastiana Głaza (Tomasovia Tomaszów Lubelski), pomocnika Wojciecha Mąciora (Olimpia Wojnicz). Z wypożyczenia powrócił również Damian Skiba.

W czasie okresu przygotowawczego Stal Mielec rozegrała sześć spotkań. Cztery z nich zakończyła zwycięstwem: 3:2  z Unia Tarnów, 2:0 z Limanovą Limanowa, 4:1 z Koroną II Kielce, 2:1 z Wisłoka Dębica. W dwóch spotkaniach padły remisy: 0:0 z Puszczą Niepołomnice oraz 1:1 z Cracovią Kraków.

Mecz będzie można śledzić podczas transmisji live, która będzie dostępna tutaj.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Znicza Pruszków. W 11 minucie samobójczą bramkę strzelił Kamil Kościelny ze Stali Mielec. Kolejne bramki dla Znicza zdobyli: Krzysztof Kopczyński (65 min.) oraz Maks Banaszewski (86 min.) Gola dla gości zdobył Damian Buczyński (53 min.).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.