Upamiętnią Mateusza Jacaka. Piłkarski turniej jego imienia

Piłka Nożna

9 i 10 marca w miejscowości Miętne odbędzie się ogólnopolski turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2004. Będzie nosił imię Mateusza Jacaka, zmarłego nagle 14-letniego zawodnika Znicza Pruszków. Na boisku nie zabraknie oczywiście żółto-czerwonych.

Zawody zaplanowano w ramach cyklu Miętne Football Festiwal 2019. – Nasz turniej rocznika 2004 odbędzie się w dniach 9-10 marca i z uwagi na upamiętnienie naszego tragicznie zmarłego kolegi i zawodnika drużyny MKS Znicz Pruszków, który urodził się w 8 marca, będzie imienia Mateusza Jacaka. Na wręczenie pucharów zostali zaproszeni rodzice Mateusza – mówi nam Marcin Jasiński, trener drużyny.

Pomysł takiego upamiętnienia Mateusza spotkał się z ciepłym przyjęciem. – Po wyrażeniu zgody organizatora turnieju na nadanie imienia naszego zawodnika, rodzice pozostałych zawodników naszej drużyny aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji dodatkowych atrakcji podczas trwania turnieju, a będą to min. prelekcja Pogromcy Udarów dr Stroke’a, licytacja przedmiotów na cel charytatywny, w tym oryginalna koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego ufundowana dla rodziców Mateusza przez Prezesa klubu MKS Znicz Pruszków pana Marcina Grubka. Na miejscu będzie czekał poczęstunek, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i wiele innych – wylicza Marcin Jasiński.

W turnieju wystąpią zespoły z całej Polski. Obok Znicza Pruszków zobaczymy drużyny: MKS Polonia Warszawa, MKS Ząbkovia Ząbki, LKS Mazowsze Miętne, OKS Otwock, Gwardia Koszalin, Start Łódź, Juventa Starachowice.

Mecze będą rozgrywane w systemie każdy z każdym, w godzinach 9.00-19.00 przez dwa dni. Miejsce: Powiatowy Ośrodek Sportu Hotel Miętne.

Patronem medialnym turnieju są portal i gazeta WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.