Zawodnicy Bogorii w Czech Open

Tenis Stołowy

Paweł Fertikowski odnosząc trzy wygrane w grupie dołączył do Daniela Góraka oraz Roberta Florasa i w piątek zagra w 1/32 finału ITTF World Tour Czech Open w Ołomuńcu.

Leworęczny zawodnik Bogorii pokonał po 4:0 Yuto Higashiego z Japonii i Czecha Antonina Schwarzera oraz 4:1 Słowaka Mateja Muchę. Fertikowski zwyciężył tym samym rywalizację w grupie i pewnie awansował do turnieju głównego.

W 1/32 finału rywalem „Fertika” będzie Austriak Stefan Fegerl (146. ITTF). Przeciwnikami pozostałych grodziszczan będą niżej notowani Czesi. Daniel Górak spotka się z Tomasem Treglerem (241.), a Robert Floras zmierzy się z Lubomirem Jancarikiem (175.).

W ekspresowym tempie do 1/8 finału gry podwójnej awansowała para Fertikowski/Wang Zeng Yi. Obecny i były tenisista stołowy naszego klubu wygrali oba swoje mecze eliminacyjne po 3:0 i będą jedynymi reprezentantami Polski w tej fazie zawodów. Nie powiodło się niestety parze Floras/Górak, która przegrała decydujący o awansie mecz 2:3.

W pierwszej rundzie turnieju gry pojedynczej Czech Open zagra aż dziewięciu Polaków. Oprócz grodziszczan zaprezentują się: „Wandżi”, Filip Szymański, Bartosz Such, Mateusz Gołębiowski, Jakub Kosowski i Konrad Kulpa.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.