Skromna wygrana Znicza w Suwałkach

Piłka Nożna

​​Gol Michała Zapaśnika zdobyty już na samym początku sobotniego spotkania z Wigrami Suwałki, dał Zniczowi Pruszków wyjazdowe zwycięstwo i cenne trzy punkty. Podopieczni Roberta Kochańskiego zachowują szanse na wysokie miejsce tabeli grupy wschodniej II ligi piłkarskiej.

Mecz szóstego w klasyfikacji zespołu z Pruszkowa z drużyną z Suwałk (14. pozycja) rozpoczął się po myśli Znicza. Choć mogło być zgoła odwrotnie. Strzał piłkarza Wigier Bartosza Widejki z linii bramkowej wybił Maciej Machalski. Równocześnie zapoczątkował kontratak Znicza. Akcja zakończyła się rzutem rożnym dla pruszkowian. Dośrodkowanie z rogu boiska na bramkę zamienił wspomniany Michał Zapaśnik. Było to pierwsze trafienie pomocnika w barwach Znicza. Ekipa z Pruszkowa utrzymała korzystny wynik do przerwy dzięki mądrej grze w obronie.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy zespół Wigier wbił futbolówkę do bramki Michała Pazdana, jednak sędzia uznał, że strzelec gola David Makaradze był na pozycji spalonej. Od 68. minuty gospodarze grali w dziesięciu, po tym jak drugą żółtą kartkę ujrzał Łukasz Sołowiej. Mimo przewagi liczebnej, Znicz nie potrafił podwyższyć prowadzenia. W 70. minucie żółto-czerwoni przeprowadzili groźną akcję, ale w polu karnym Marcin Tarnowski wybił piłkę Marcinowi Rackiewiczowi. Po ostatnim rzucie rożnym dla Wigier, Znicz ruszył z kontrą, ale przerwał ją David Makaradze który otrzymał drugą żółtą kartkę. Suwałczanie zakończyli więc grę w dziewiątkę. Chwilę po odesłaniu Makaradzego do szatni sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Wigry Suwałki:
Karol Salik – Kamil Wenger, Bartosz Widejko, Łukasz Sołowiej, Aleksander Atanacković – Marcin Tarnowski, Adam Pomian (87′ Tomasz Tuttas), Patryk Gondek (46′ David Makaradze), Krystian Słowicki (68′ Mariusz Baranowski), Mateusz Romachów – Povilas Luksys.

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Kamil Tomas – Michał Chrabąszcz (’84 Mariusz Zawodziński), Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz, Michał Zapaśnik (74′ Maks Banaszewski), Maciej Machalski (58′ Norbert Jędrzejczyk) – Adrian Paluchowski.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.