Shields najskuteczniejsza w lidze

Region

Ashley Shields jest najskuteczniejszą zawodniczką Ford Germaz Ekstraklasy po pierwszej części sezonu - wynika ze statystyk podanych przez PAP.

Shields w trzynastu meczach zdobywała średnio 20,6 pkt. Druga w zestawieniu Melanie Thomas z Artego Bydgoszcz może pochwalić się średnią 18,8. Na trzecim miejscu jest zawodniczka Lotosu Gdynia, Shameka Christon (17,3).

Ashley Shields należy również do czołówki ligi w klasyfikacji przechwytów. Amerykanka ze średnią 3,4 przechwytu na mecz zajmuje drugie miejsce, ex aequo z Agnieszką Skobel z Inei AZS Poznań. W zestawieniu tym prowadzi koszykarka Odry Brzeg Jazmine Sepulveda (3,8).

Shields Lidera wzmocniła przed obecnym sezonem. Wcześniej występowała w Dudzie Leszno, gdzie również była najskuteczniejsza w całej ekstraklasie. Statystyki pokazują, że ściągnięcie Amerykanki do Lidera było strzałem w dziesiątkę.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.