Pruszkowscy karatecy medalistami Mistrzostw Europy

Pruszków

W ubiegły weekend (6-8.10.) we włoskim Rimini odbyły się Mistrzostwa Europy WTKU w Karate Tradycyjnym oraz Puchar Europy Dzieci. W składzie reprezentacji Polskiego Związku Karate Tradycyjnego na te zawody znalazła się trójka zawodników z Pruszkowa – Adam Wilczyński, Nadia Malinowska i Patryk Wróblewski. Wszyscy troje zaprezentowali bardzo wysoki poziom i każdy z nich wrócił z medalem ME.

Adam Wilczyński, aktualny Mistrz Polski i Świata w kumite indywidualnym młodzieżowców były bezkonkurencyjny także na arenie europejskiej. Wywalczył tytuł Mistrza Europy w kumite indywidualny młodzieżowców, brązowy medal w fukugo w tej samej kategorii wiekowej oraz złoty medal w kumite drużynowym seniorów. Patryk Wróblewski zdobył medal brązowy w kumite drużynowym juniorów. Nadia Malinowska wróciła z Rimini jako multimedalistka, notując spektakularny sukces. Nadia zdobyła złoty medal w kumite indywidulanym i fukugo juniorek, złoty medal w kumite drużynowym juniorek, srebrny medal w kata drużynowym juniorek oraz brązowy medal w kata indywidualnym.

Imprezą towarzyszącą Mistrzostwom Europy był Puchar Europy Dzieci WTKU w Karate Tradycyjnym. Karate Klub Pruszków miał w tych zawodach szóstkę swoich reprezentantów. Najmłodsi pruszkowscy karatecy również zachwycili formą i zdobyczami. Do Pruszkowa przywieźliśmy 5 Pucharów Europy wywalczonych przez Maćka Kusego w kumite chłopców w grupie zielonych pasów, rocznik 2015-2014, Maksymiliana Kowalskiego w kata chłopców w grupie niebieskich pasów, w kategorii młodzika, Lenę Kisiel w kata dziewcząt w grupie 5-4 kyu młodziczek, pary En-bu mix – Lena Kisiel i Maksymilian Kowalski w grupie młodzików oraz Milenkę Rybak i Maćka Kusego w grupie dzieci z roczników 2015-2014. Lena Kisiel zdobyła także medal brązowy w kumite młodziczek, a Natasza Tracz również medal brązowy w kumite dziewcząt w roczniku 2012-2013, w grupie zielonych pasów. Tym razem bez medalu, ale w pierwszej 10 najlepszych młodzików w kumite znalazł się Wojtek Małek.

Mistrzostwa Europu oraz Puchar Europy Dzieci został zorganizowany przez World Traditional Karate-Do Union (WTKU) organizację, która jest platformą integrującą 4 różne światowe federacje karate tradycyjnego. Mistrzostwa i puchar odbywały się wg ujednoliconych przepisów sędziowskich i standardów, które zostały opracowane dla rozgrywania zawodów na platformie WTKU. W imprezie wzięło udział ponad 1000 uczestników z 15 krajów.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!