Linette zagra o tytuł

Grodzisk Maz.

Magda Linette awansowała do niedzielnego finału turnieju ITF W100 rozgrywanego na kortach twardych Kozerkach. W meczu o tytuł Polka spotka się z Czeszką Kateriną Siniakovą (nr 3.).

Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich to wyjątkowe wydarzenie w polskim tenisie. Jest to pierwszy w kraju turniej rozgrywany na twardych kortach, a także pierwszy o randze ITF W100. Jednocześnie jest największą kobiecą imprezą w ramach 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022. Na zwyciężczynię, oprócz premii finansowej w wysokości 12 285 dolarów i 140 punktów do rankingu WTA czeka Range Rover Evoque.

Aura w pierwszej części dnia nie rozpieszczała, bowiem od godziny 9 padało i było wietrznie, więc Supervisor z ramienia ITF Francuz Yan Kuszak z niepokojem patrzył w niebo i na prognozy pogody, bo niemożliwe było planowe rozpoczęcie gier o godz. 13.00.

Ostatecznie pierwszy półfinał rozpoczął się z trzygodzinnym opóźnieniem, czyli parę minut po godzinie 16-tej, a w nim była numer jeden w deblowym rankingu WTA Czeszka Katerina Siniakova (nr 3.) łatwo uporała się z Serbką Natalija Stevanovic (nr 12.) 6:0, 6:2.

– Jestem zadowolona ze swojego dzisiejszego występu, bo chociaż wynik tego nie oddaje, to nie był to łatwy mecz. Ostatni raz w takim turnieju wystąpiłam w Dubaju w 2020 roku, gdzie też osiągnęłam finał – powiedziała Siniakova.

Po nich na kort centralny NCS PZT wyszły Linette i Tomowa, które wcześniej miały okazję dwukrotnie grać przeciwko sobie. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2012 roku w Ankarze, a przed tygodniem spotkały się w 1/8 finału imprezy WTA 250 w Pradze. W obydwu pojedynkach Polka nie straciła seta.

Podobnie było w sobotę w Kozerkach, choć tym razem Polce zwycięstwo przyszło dość łatwo, bowiem wygrała 6:3, 6:1.

– Chciałam powtórzyć swoją grę z zeszłego tygodnia w Pradze. Zastanawiałam się, czy ona będzie przygotowana i zagra coś innego. Na szczęście, okazało się, że nie i drugiego seta udało mi się zamknąć szybciej i łatwiej. Tomowa grała ostatnio bardzo dobrze, zwłaszcza na trawie, więc tym bardziej cieszy ten gładki wynik i krótki czas spędzony na korcie. Spodziewałam się, że będzie ciężej – powiedziała Linette. – Finałowy mecz na pewno będzie bardzo trudny, zobaczymy, czy najtrudniejszy, ale Siniakova zawsze stawia ciężkie warunki. Na pewno mentalność będzie bardzo ważna, bo jej mentalność jest chwiejna. Ten mecz może się rozegrać w naszych głowach– dodała.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.