Karate po mazowiecku

Karate

W miniony weekend 9 i 10 listopada w Pruszkowie odbył się już XI Puchar Polski w Kumite Drużynowym Mazovia Karate Cup. Zawody sportowe połączone były z seminariami i zajęciami, które poprowadziła m.in. Anna Lewandowska z Karate Klubu Pruszków, wicemistrzyni świata, żona Roberta Lewandowskiego.

Zmagania w hali Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie przyciągnęły wielu polskich karateków tradycyjnych. Rywalizację toczono drużynowo w kilku grupach wiekowych. O tytuł najlepszego walczyli zatem seniorzy i młodzieżowcy (rok urodzenia 1995), juniorzy (1996–97) oraz juniorzy młodsi (1998–1999). Walki toczono w formule kumite. Każdy zawodnik miał komplet ochraniaczy – w ten sposób organizatorzy chcieli zapewnić bezpieczną sportową rywalizację. Wśród startujących można było podziwiać bardzo utytułowanych zawodników, mistrzów świata i europy oraz wielu medalistów mistrzostw polski. Podczas pucharu rozegrano 153 pojedynki kumite.

Po emocjonujących walkach o puchary w sobotę, w niedzielę przyszedł czas na otwarty trening z Anną Lewandowską i Adą Palką, w którym udział wzięło blisko 80 osób. Adresowany był do wszystkich zainteresowanych aktywnym i zdrowym trybem życia. – Chcieliśmy w ten sposób także spopularyzować naszą dyscyplinę sportu, pokazać korzyści płynące z ćwiczeń karate – mówi Aneta Różańska z Karate Klubu Pruszków. – Wcześniej odbył się wykład dietetyka Jacka Kucharskiego na temat właściwego żywienia i suplementacji – dodaje.

Tegoroczny Mazovia Karate Cup był zarazem zwieńczeniem 15 lat istnienia Karate Klubu Pruszków. – Bardzo się cieszymy z rosnącego zainteresowania. Mamy Nadzieję, że jeszcze lepiej będzie podczas kolejnych edycji zawodów – zaznacza Różańska.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.