Grodziscy karatecy na wysokich lokatach

Karate

W miniony weekend w Bydgoszczy odbył się międzynarodowy turniej karate. Udział w nim wzięli karatecy z grodziskiego klubu UKS Budo. Zawodnicy zdobyli medale.

Podczas XVIII Central Europe Open Karate WKF w Bydgoszczy grodziski klub reprezentowali Sensei Jakub Malicki, Wiktor Koziński oraz Wojciech Ulewicz. W tegorocznym turnieju wystartowało 35 klubów, co przekłada się na około 500 zawodników z całej Polski.

Grodziski klub debiutował w karate olimpijskim o randze ogólnopolskiej. I to jak udanie! Sensei Jakub Malicki zajął drugie miejsce w kategorii kumite indywidualne +75 kg oraz trzecie w kategorii kumite open mężczyzn. Wiktor Koziński zajął pierwsze miejsce w kategorii kumite indywidualne +63 kg.

– 15 lat temu startowałem jako klub Atemi Ursus, a obecnie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Shotokan. Dokładnie było to 3.04.2004 r. gdy w Bydgoszczy zdobyłem pierwsze miejsce w kumite chłopców. W minioną sobotę (2 lutego) ponownie wybrałem się do Bydgoszczy, aby po raz pierwszy jako senior wystartować w dwóch konkurencjach, już jako zawodnik UKS Budo Grodzisk Mazowiecki. Założeniem było zdobyć punkt, a w zasadzie to doświadczenie wchodząc w świat karate olimpijskiego – opisuje Sensei Jakub Malicki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.