Jakub Dobosz – debiut w wielkim stylu

Grodzisk Maz.

Jakub Dobosz – zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki – deklasuje przeciwników i wygrywa prestiżowy turniej indywidualny do lat 13. Należą mu się tym większe brawa, ponieważ był to jego debiut na arenie międzynarodowej.

Zawodnicy Bogorii Grodzisk Mazowiecki zdążyli przyzwyczaić już swoich kibiców do spektakularnych wygranych w turniejach tenisa stołowego. Nie inaczej jest tym razem.

Urodzony w 2010 roku Jakub Dobosz jest zawodnikiem grodziskiego zespołu. Występował już w zawodach we Władysławowie i Berlinie, jednak to belgijskie Spa przyniosło mu wielki sukces. Wygrał on 7 gier singlowych, co zaowocowało triumfem i zdobyciem pierwszego miejsca na zawodach WTT Youth Contender.

Jakub w fazie grupowej wygrał wszystkie pojedynki singlowe, w których mierzył się z zawodnikami z Singapuru, Belgii i Hiszpanii. Dzięki temu dostał się do 1/8 finału, w którym po drugiej stronie stołu stanął Jan Mrugała – lider rankingu ogólnopolskiego. Cztery zacięte sety dały zwycięstwo Kubie – 3:1.

W ćwierćfinale spotkał się z Portugalczykiem Lucasem Ado, z którym wygrał 3:0. To zapewniło mu miejsce w strefie medalowej. Półfinał i finał to rywalizacja z Francuzami. Pierwszego – Noah Tesslera – Kuba pokonał 3:1. Drugi, w finale, uległ mu wynikiem 3:2.

Dobosz rywalizuje jeszcze w turnieju do lat 15. Wyszedł ze swojej grupy, ulegając jedynie zawodnikowi z Chin.
Równocześnie we francuskim Metz odbywa się turniej, w którym startuje Maja Łakoma. Zawodniczka wyszła z grupy na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajęła Milena Mirecka. Dziewczęta po turnieju we Francji przeniosą się także do Spa.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.