Jak postępuje akcja gaśnicza w Grodzisku Mazowieckim? – Nadal nie udało nam się zlokalizować źródła pożaru. Ogień się rozprzestrzenia – informuje asp. Krzysztof Stefaniak z grodziskiej straży pożarnej.

Od godz. 12.00 strażacy walczą z pożarem, który wybuchł w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. Strażakom nie udało się odnaleźć źródła pożaru. – Na miejscu obecnie jest 40 zastępów straży pożarnej i ponad 100 strażaków z powiatu grodziskiego i okolicznych powiatów. Na miejsce wezwano również Grupę Ratownictwa Chemicznego z Warszawy – zaznacza asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Ogień nadal nie został opanowany. – Obecnie pożar objął konstrukcję dachu i poddasze. Budynek został odcięty od wszystkich mediów – dodaje Stefaniak.

Strażacy proszą, by mieszkańcy nie zbliżali się w okolice szkoły i nie przekraczali wydzielonych stref. Jak informuje asp. Krzysztof Stefaniak strażacy z grupy chemicznej przeprowadzili pomiary zanieczyszczeń w powietrzu. Normy nie są przekroczone.

Nie wiadomo jeszcze kiedy uda się opanować pożar i zakończyć akcję gaśniczą.

Za film i foto dziękujemy Wawa Hot News24
Zdjęcia pochodzą z FB Państwowej Staży Pożarnej, OSP Ożarów Mazowiecki oraz Wawa Hot News 24

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Walka z ogniem w Grodzisku trwa. Na miejscu ponad 100 strażaków [FILM I FOTO]”

  1. fbdsbsdb pisze:

    Nonsens. Akurat zaczęło się palić zupełnie w innym miejscu.

  2. Rafałek pisze:

    Fotowoltaiki się zachciało z firmy zapewne co jak grzyby po deszczu wyrosły… Czekam aż pompę ciepła wyp…li razem z ziemią 💪

  3. Anonim pisze:

    Fotowoltaika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły