Jest śledztwo w sprawie pożaru szkoły

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim, przy ul. Żwirki i Wigury, doszło do poważnego pożaru dachu i poddasza budynku Zespołu Szkół nr 1. Akcja gaśnicza trwała prawie 12 godzin. Policyjne dochodzenie ma ustalić przyczyny pożaru.

Pożar wybuchł około godziny 12:00, tuż po zakończeniu pisemnej matury z języka angielskiego. Ogień zajął dach i poddasze budynku. Na miejsce natychmiast zadysponowano  strażaków, którzy rotacyjnie prowadzili działania gaśnicze.

Strażacy walczyli z ogniem do godziny 23:32, jednak zastępy zabezpieczające miejsce zdarzenia pozostały na miejscu aż do 4:00 nad ranem. W przypadku ponownego pojawianie się ognia mogliby szybko zareagować.

Pożar spowodował znaczne zniszczenia. Spłonął dach i część poddasza o powierzchni blisko 700 mkw. Woda podczas akcji gaśniczej zalała część niższych kondygnacji.

Co z maturami?
Po poniedziałkowym pożarze starostwo powiatu grodziskiego ze starostą Markiem Wieżbickim na czele musiało przeorganizować nieco prace prowadzonych przez siebie szkół. Dzięki temu wszyscy maturzyści będą mogli przystąpić do egzaminów w terminie. Starostwo wydało oświadczenie w tej sprawie. – Władze Powiatu Grodziskiego zapewniają wszystkich zainteresowanych, że podjęto wszelkie niezbędne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnej kontynuacji egzaminów. Egzamin, który został przerwany, uczniowie będą mogli zdawać ponownie po wyznaczeniu nowego terminu – czytamy w oświadczeniu. Pozostałe egzaminy uczniowie ZS nr 1 zdają w ZS nr 2.

Jest śledztwo
Prokuratura w Grodzisku Mazowieckim wszczęła śledztwo w tej sprawie. Dotyczy ono sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach w postaci pożaru. Na miejscu przeprowadzono już oględziny. Brał w nich udział również biegły z zakresu pożarnictwa. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Te mury są ważne
Szkolna społeczność podkreśla, że będzie walczyć o odbudowę szkoły. Choć za sam budynek odpowiedzialne jest grodziskie starostwo powiatowe, to uczniowie, nauczyciele i absolwenci podkreślają że będą walczyć o odbudowę placówki. – Drodzy uczniowie, absolwenci, rodzice i przyjaciele ZS1 … Nic nie wskazywało na to, że będziemy musieli zmierzyć się z takim dramatem. Pożar zniszczył budynek, ale nie zniszczy naszej woli walki o szybki powrót w mury naszego kochanego ZS1. Wszystkie osoby które chciałyby wesprzeć szkołę w tym ciężkim czasie, prosimy o wpłaty na konto rady rodziców z dopiskiem Pożar – podkreślają przedstawiciele rady rodziców. – Nie będziemy zakładać zbiórek na portalach i nie identyfikujemy się z jakimikolwiek zbiórkami w sieci – dodają.

Chętni mogą wpłacać środki na konto rady rodziców 08 8931 0003 0533 0273 3000 0001 z dopiskiem Pożar.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.