Biegowo uczczą powstanie warszawskie

Bieganie

Najbliższa niedzielna w Piastowie zapowiada się aktywnie. A to za sprawą Biegu Pamięci Powstańczej Warszawy, który wystartuje o 10.00.

1 sierpnia 1944 roku warszawiacy chwycili za broń. Chcieli przeciwstawić się niemieckiemu okupantowi i dzielnie walczyć o wolność. Bohaterski zryw trwał 63 dni. W nierównej walce śmierć poniosło około 150 tys. osób, wielu mieszkańców wypędzono ze stolicy. Część z nich trafiło do obozu Dulag na terenie Pruszkowa. Co roku czcimy pamięć tych, którzy dzielnie walczyli o wolność, godność i wyzwolenie spod okupacji.

Wyrazem naszego szacunku względem powstańców są uroczyste obchody, które przybierają różne formy. 1 października w Piastowie odbędzie się II Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy. Start o 10.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w al. Tysiąclecia 1. Zawodnicy będą rywalizowali na dystansach 5 i 10 km. Miłośnicy aktywności nadal mogą zapisywać się do udziału w wydarzeniu. Zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zawodów na stadionie miejskim 30 września w godzinach 14.00-20.00 i 1 października 7.00-9.30. Opłata startowa wynosi 50 zł. 

Bieg będzie zarazem szansą na sprawdzanie swoich możliwości. Limit czasu na pokonanie 10 km wynosi 90 minut, zaś na 5 km 60 minut. Podczas biegu odbędzie się rywalizacja indywidualna dla kobiet i mężczyzn, ale także drużynowa. Wystarczy zebrać cztery osoby i razem walczyć o zwycięstwo. Pod uwagę brane są trzy najlepsze czasy członków drużyny. Do udziału dopuszcza się również osoby na wózkach inwalidzkich.

Zwycięzcy otrzymają puchar oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy, którzy ukończą bieg w czasie 90 minut otrzymają medal. 

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.