„Autyzm na fali” – zawody pływackie dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu

Pruszków

To będzie wydarzenie! Już 5 kwietnia o godz. 10.00 na nowej pływalni przy ul. Gomulińskiego odbędą się zawody pływackie dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Zawody organizowane są przez Zespół Szkół dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”. Będzie to IV odsłona imprezy, w której mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całego powiatu.

Nieprzypadkowo zawody są organizowane w kwietniu. To Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu. Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych.

Cel zawodów pływackich w Pruszkowie to zaprezentowanie umiejętności i docenienie wysiłku jaki wkładają jej uczestnicy, aby móc funkcjonować w społeczeństwie, również poprzez aktywność sportową. – Listy startowe zapełniły się bardzo szybko. To pokazuje jak ważne i potrzebne są takie inicjatywy – mówią organizatorzy zawodów z „Przylądka”.

Ze względu na komfort uczestników i ograniczoną ilość miejsca, nie będzie niestety możliwości wstępu kibiców. Trzymamy kciuki za młodych sportowców!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “„Autyzm na fali” – zawody pływackie dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu”

  1. Paweł pisze:

    Czy nikogo nie zastanawia dlaczego tyle dzieci ma autyzm? Słyszałem, że w Warszawie jest 20 przedszkoli specjalnie dla dzieci z autyzmem. W USA są statystyki robione i 50-60 lat temu czy jeszcze wcześniej autyzm miało jedno dziecko z danego rocznika na tysiąc. W 2000 r. było to już 1 dziecko na 50, a w 2017 r. już 1 na 36. Proponuję prześledzić to jak w tym czasie zwiększała się liczba szczepionek podawanych dzieciom i co te szczepionki miały w składzie. Wyciągnięcie wniosków z tego nie będzie jakieś szczególnie trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły