Rowerem dojedziemy o Jaktorowa

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki wybrała wykonawcę ścieżki rowerowej wzdłuż DW 719. Budowa ruszy niebawem.

Przypomnijmy: 19 kwietnia ogłoszono przetarg na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Żyrardowskiej (DW719) od ul. Chełmońskiego w Grodzisku Mazowieckim do granicy z gminą Jaktorów.

Wykonawca, który wygra przetarg będzie miał za zadanie wybudowanie nowego ciągu pieszo-rowerowego oraz chodnika wzdłuż ul. Żyrardowskiej. Zanim jednak dojdzie do budowy, będzie on musiał rozebrać istniejące nawierzchnie w pasie drogowym wykonane z masy bitumicznej, betonu cementowego, kostki, czy płyt betonowych. Do usunięcia będą również krawężniki, obrzeża itp.

Budowa nowej ścieżki rowerowej przyniesie ze sobą także wykonanie przejścia dla pieszych przez DW719 (ul. Żyrardowska) w rejonie skrzyżowania z DW579 (ul. Chełmońskiego). Na realizację całego zadania wykonawca będzie miał czas do 20 grudnia.

Na te inwestycje grodziski magistrat przeznaczył 8 mln zł. W przetargu wystartowały dwie firmy z ofertami na przeszło 9,2 mln zł oraz niecałe 12,5 mln zł. Mimo że najniższa oferta przedstawiona przez firmę Pacholczyk z Milanówka przewyższyła założony budżet, to spełniła ona wymogi formalne i merytoryczne i właśnie ona wybuduje ścieżkę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Rowerem dojedziemy o Jaktorowa”

  1. Robert Boniecki pisze:

    Cieszę się że wygrała firma z Milanówka bo i ja jestem z Milanówka ale też cieszy nas tutaj myślę że wszystkich którzy lubią rower . Można będzie bezpiecznie zapuścić się dalej kto wie może nawet do puszczy bolimowskiej za Żyrardów. Było by dobrze jeśli Żyrardów mógł liczyć na wsparcie od marszałka Strózika na wspólną inwestycję jaką są między gminne drogi rowerowe. W Żyrardowie jest siedziba urzędu marszałkowskiego a burmistrz Benedyktyński mógłby być katalizatorem takiego wspólnego porozumienia. Idźmy tą drogą dalej poza Grodzisk Maz.

  2. To ja pisze:

    Dziękuję za świetny pomysł z tą scieszka rowerową o której tak często ja pisałem i inni w komentarzach to fajnie czekamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły