Rośnie szkoła w Szczęsnem [FOTO]

Rozbudowa gmachu Szkoły Podstawowej w Szczęsnem idzie do przodu. Do tej pory udało się wykonać już 50 proc. prac.

Przypomnijmy – pierwszy etap budowy szkoły w Szczęsnem obejmował budynek przedszkola z łącznikiem i przeniesienie kotłowni do budynku przedszkola. Ponadto zbudowano boisko tymczasowe, przyłącza i instalacje zewnętrzne, chodniki, droga wewnętrzna, zjazd, parking, plac apelowy oraz tymczasowa droga pożarowa. Dla bezpieczeństwa pojawiło się ogrodzenie, oświetlenie i monitoring.

Drugi etap obejmuje budowę trzykondygnacyjnego budynku szkoły.Zgodnie z informacjami z grodziskiego magistratu, zaawansowanie prac wynosi obecnie około 50 procent. Co to oznacza? Roboty konstrukcyjne nowego skrzydła szkoły oraz sali gimnastycznej są już za nami. — Budynek jest zadaszony, a obecnie prace w większości wykonywane są wewnątrz m.in. roboty instalacyjne elektryczne i wentylacyjne ale też wykończeniowe: częściowo zostały już wykonane tynki i prace glazurnicze w łazienkach – informują urzędnicy.

Prace trwają również na zewnątrz budynku. Na dachu instalowane są centrale wentylacyjne, a na ścianach powstaje elewacja. W ramach tej inwestycji firma Mirbud, odpowiedzialna za realizację, przewiduje także budowę dróg dojazdowych, parkingów, ciągów komunikacyjnych, boisk oraz placu zabaw. Całość będzie otoczona zielenią, aby stworzyć przyjazne otoczenie dla uczniów.

Planowany budynek szkoły ma pomieścić aż 600 uczniów. To trzykondygnacyjna konstrukcja o powierzchni użytkowej ponad 3900 mkw. Wejście główne znajdzie się od strony placu apelowego, zapewniając wygodny dostęp. Parter zostanie zaaranżowany na potrzeby administracyjne i rekreacyjne, natomiast na wyższych kondygnacjach znajdą się sale lekcyjne, biblioteka oraz przestrzenie rekreacyjne.

Sala gimnastyczna będzie stanowić odrębny segment. Znajdą się w niej nie tylko odpowiednie zaplecze, ale również sale do specjalistycznych zajęć. Wszystko zostanie zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie uczniów.

Plan zakłada częściowe zakończenie drugiego etapu już na początku września przyszłego roku, a pełne oddanie do użytku planowane jest na rok szkolny 2025.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.