Radni do sejmiku wybrani

Region / Wybory 2024

Poznaliśmy wyniki głosowania na radnych sejmiku województwa mazowieckiego. Sprawdziliśmy kto dostał się do rady z naszego okręgu.

W sejmiku województwa mazowieckiego zasiada 51 radnych. 21 mandatów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. 20 radnych wprowadzi natomiast Koalicja Obywatelska. 8 przedstawicieli w radzie będzie miała Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni. Po jednym radnym będzie miała Lewica oraz komitet Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy.

Z naszego okręgu do sejmiku dostało się 11 radnych. A jakie nazwiska znalazły się na liście? Z list Koalicji Obywatelskiej do rady dostało się 4 radnych: Aleksandra Śmietanka, Anna Brzezińska, Marcin Podsędek , Igor Sulich. Identyczną reprezentację, w postaci 4 radnych wprowadziło do rady Prawo i Sprawiedliwość. Radnymi zostali: Zdzisław Sipiera, Katarzyna Lubiak, Olszewski Damian, Perkowski Robert

Z naszego okręgu do sejmiku dostali się również Grzegorz Benedykciński i Dorota Stalińska  reprezentujący komitet Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni.

Ostatnim z 11 radnych z naszego okręgu jest Konrad Rytel reprezentujący komitet Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.