Przyłapana na „darmowych zakupach”

Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zatrzymali 15-letnią dziewczynę, która została ujęta przez pracownika ochrony. Okazało się, że próbowała ona wynieść ze sklepu kosmetyki o wartości 700 zł. Teraz odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do grodziskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży w jednej z placówek handlowych w mieście. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Tam ustalili, że zatrzymana przez pracownika ochrony ma 15 lat i usiłowała wynieść ze sklepu kosmetyki o wartości 700 zł.

Towar wrócił na sklepowe półki, a nieletnia trafiła do komendy. Tam też został wezwany jej opiekun prawny. Po sporządzeniu dokumentacji ze zdarzenia, nastolatka została przekazana opiekunowi.

Jakie będą dalsze kroki w sprawie? Materiały dotyczące kradzieży trafiły już do policjantów Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii. Po wykonaniu czynności prawnych zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję wobec 15-latki i popełnionego przez nią czynu karalnego. – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych z komendy w Grodzisku.

Policja przypomina – kradzież przedmiotów o wartości przekraczającej 500 zł jest przestępstwem. Jeśli dokona tego osoba w wieku 13-17 lat, będzie ona odpowiadać przed sądem rodzinnym i nieletnich za popełnienie czynu karalnego. Sąd wówczas podejmie odpowiednie konsekwencje prawne. W każdym przypadku mogą zostać zastosowane różne środki wychowawcze lub poprawcze adekwatne do popełnionego czynu, jego okoliczności i innych obiektywnych przesłanek. – dodaje Zych.

Warto dodać, że konsekwencje obecnych zachowań, młodzież może odczuwać w swoim dorosłym życiu. Każde złamanie prawa może zostać odnotowane w aktach, co może być przeszkodą do wykonywania wymarzonego zajęcia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.